Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

:vragec:

 

upam, de je med vami gospodinjami vegiji vsaj polovica takih ki si domishljate neko umetnost in hodite na techaje slikanja ker seveda v lajfu nimate kaj pocheti in packate z oljnatimi farbami po platnih s chopichi iz PRASHICHJIH SHCHETIN... x:Dx x:Dx x:Dx

 

z;lomk....tralala

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

:palec: pozdravljeni :)

 

 

Prvi na svetu, prvi v zgodovini človeštva - Aleksander Cepuš. Izdal album o presni hrani, o Higienizmu. Takrat davnega 31.12.1999 je posnel teh legendarnih 15 skladb in januarja 2000 izdal prvi in pionirski album Presnojedi Blues, ki ga je promoviral na srečanju društva Preporod. In na TV oddaji pokojnega Dr. Franceta Susmana (TV Pika, LJ). (Avtorjeve besede)

 

Poslušajte, fant je resnično talent:

 

PRESNOJEDI BLUES

http://www.myspace.com/actooon5

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Barfy and the Vomitistics - If I Could Do It All Over Again, I Would Do It All Over You

 

samo še posneti ga je treba.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

vegetarjanec sem bil ze v otrostvu kar pomnim toda saj veste kako je to na kmetih če otrok ne je mesa in ga prisilijo v to dajo vse samo da je meso in tako sem ga zacel jesti.

toda ko sem spoznal cca pri 25ih letih da mi meso res ne lezi in sem elergicen na njega sem ga nehal jesti. sicer ne vsega samo kopenskega vodno stvarstvo se vedno uzivam. kaksen jajc ter mlecne izdelku tudi uzivam.

ampak takole bom rekel rdece meso oz meso sesalcev ki so nam blizu (evolucija) ni najbolj primerno za nas to pa zato ker te zivali vedo da bojo bile umorjene in ta informacija (stres) je potem v mesu ki ga mi zavzijemo informirana in to je potem hrana za tumorje in podobne stresne probleme. npr ljudje z tumorjem ponavadi zavracajo rdece meso.

perutnina je druga pesem oni so dalec od nas in se npr ko kokosi odrezejo glavo ona se kar leta po dvoriscu, pač nima razuma in tudi nima te informacije da je umorjena. prav tako velja za vecino vodnega stvarstva.

no v vodnih zivalih je sicer problem v zivem srebru ki se nalaga v organizmu torej ni zaželjeno uzivati vecjih starejših rib.

majhne mlade ribice imajo zelo malo zivega srebra..

 

SOL JE PRISOTNA V REVNIH KUHINJAH..

sol kakor tudi sladkor je grda razvada. sol dela ljudi debele ker z pomocjo soli se nabira voda v masti. Sol ki jo telo potrebuje je v vseh sadežih tega planeta.

včasih niso uporabljali soli in razno raznih dodatkov pa so ravno tko dolgo ziveli oz. se dlje in to brez farmacevtske pomoči, če seveda niso umrli ze pri porodu ali kasneje v bitki..

 

 

L.p.

mat

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

perutnina je druga pesem oni so dalec od nas in se npr ko kokosi odrezejo glavo ona se kar leta po dvoriscu, pač nima razuma in tudi nima te informacije da je umorjena.

Tudi človek, ki na bojišču dobesedno izgubi glavo, lahko še malce zašpancira naokoli, samo ne vem, ali je človek bolj podoben kuri ali kura človeku?

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

hehe no ja kokoš je res mal tumpasta a ni? xrolleyesx sam sem delal neke teste bolj za šalo se v otrostvu. npr v skodelico sem dal strojno olje in je kokos vedno sla poskusiti kaj je notri kljub temu da je pred cca 1h ze poskusila in opazila da je zanic. enako je bilo z skodelico kjer je bil kis.

http://madamfathom.blogspot.com/2007/02/wh...d-with-its.html

 

no ja ko ji odrezemo glavo je pred tem zelo prestrasena, ce pa ve da bo bila brez glave pa ne vem. x:Ix

perutnina ima vglavnem belo meso in ni tako nevarno za naš organizem oz. za povzročanje tumorja kot rdeče ki je hrana tumorju.

 

lala

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sicer ne goltam živalic, goltam pa rastlinice.

Tu je v ospredju bolj neke vrste ugodje in navada kot filozofsko prepričanje.

Kar se mene tiče, je ubijanje živali (pod katere kategoriziram tudi ljudi) enakopravno ubijanju rastlin.

Če bi se znašel v okoliščinah, ko bi bila hrana težko dostopna,

bi brez pomislekov ulovil žival, jo ogulil in popapal.

Vsekakor se nadejam temu in delujem v to smer, da tovrstne okoliščine ne nastanejo.

Je pa tu seveda vedno ta vzburljivi faktor presenečenja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ni tako enostavno, da če je osem kil žitaric kilo mesa, da je potem osemkrat več hrane za nas. ker, pol bi žvali pocrkale. živali morajo dobiti to hrano, drugače one tko al tko pocrkajo. reverse proces, kjer bi domače živali ponovno "udivjili" bi bil veliko bolj kompliciran. je pa zanimivo razmišljanje xyz-ja... ker, če ne ješ mesa zaradi čutenja trpljenja, se praktično obnašaš kot egoist. maksimiraš zadovoljstvo svojih čutov. x:px tko, da mi ... orto-tutifruti friki sploh nač ne jemo. zjutri pridemo na šiht... ko je pa cajt za malco, se pa mal na sonce postavmo. x:Dx

 

pa sej, če bi vsaj normalno jedli... ne pa tisti serijski tekoči trakovi v klavnicah :vragec:

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

je pa zanimivo razmišljanje xyz-ja... ker, če ne ješ mesa zaradi čutenja trpljenja, se praktično obnašaš kot egoist. maksimiraš zadovoljstvo svojih čutov.

 

Hej, nisem jaz kriv, da se ta podforum imenuje "Zdravje in alternativna medicina", ne pa "usmiljenje do živali".

Gre torej za to, kaj se preferira.

Seveda sem pozabil omeniti, da nekako lažje izpulim korenje ali odtrgam jabolko

kot pa razmesarim kravo, a to so nepomembne malenkosti, ko gre za zdravje in medicino,

kot že kitajci tisočletja dobro vejo.

 

problem je sam edn, preveč ljudi na svetu. bohnedej 8x več hrane.

 

Res. Rešitev bi bila, da postanemo ljudožrci.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja... preveč nas je... pa vsak od teh preveč bo hotu met še preveč frocu :vragec:

 

špageti na tisoč in en način pa basta x;)x

 

xrainbowx

Potovati! Izgubljati dežele! Biti nenehno drug, biti v duši brez korenin, živeti samo za zrenje!

Ne pripadati niti sebi! Iti naproti, slediti odsotnosti tega, da bi imeli cilj, in tesnobe, da bi morali nanj priti.

Tako potovati, je potovanje. A na njem sem, ne da bi mi bilo treba več kakor sanje o prehajanju. Ostanek sta zemlja in nebo.

Fernando Pessoa

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

ja... preveč nas je... pa vsak od teh preveč bo hotu met še preveč frocu :vragec:

 

špageti na tisoč in en način pa basta x;)x

 

xrainbowx

Jaz bom zavrnil testenine iz pšenice, s katero se niso vsak dan pogovarjali in ji igrali v živo Lizsta ter Ravelov Bolero. Pšenica ima svoje pravice.

Drugače je pa super ideja o "udivljanju". Koliko mesa požro ti domači ljubljenci. Naj gredo v hosto pa si sami kaj poiščejo. Prav treba nam je gojiti zveri, ki potem jedo vse povprek. Za začetek bomo udivljili vse slovenske pit bulle pa še redukcija populacije bo s tem izvedena. :inocent:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tedaj se spomnim, da je nek pater Simpaticius jel protestirati da tortura le ni tako humana, kot smo bili prepričani vsi mi ostali.

Še danes si težko predočim očitke tega marginalca v kuti, Simpaticusa, saj vendar nisem prelil niti kaplje krvi, kajti moje klešče so bile vedno razžarjene do simpatične rdečice. Dobri stari časi Dominika Guzmana, pogrešam popoldanski auto da fe in škripanje natezalnic.... :sori:

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Na Zemlji živi dvakrat toliko klavnih živali kakor ljudi! Za človeško prehrano je vsako leto pobitih 45 milijard živali. Samo v Nemčiji je bilo v letu 2002 pobitih 300.000 govedi, 44.300.000 prašičev, 2.100.000 ovc in koz, 31.300.000 piščancev, 30.800.000 puranov, 13.800.000 rac in 400.000 gosi. Poleg tega lovci letno postrelijo 5 milijonov divjih živali.

Te stevilke rastejo, kakor tudi raste st. prebivalcev!

 

ja... pa se vse ostalo:

http://www.zivi.si/images/058.gif

http://cokolada.net/lunin_net/images/Hunger/food_3.jpg

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest Lotus'

sejem - festival VITAVAL veliki vegetarijanski piknik

sobota 26. in nedelja 27. aprila 2008

(društvo za zaščito živali in njihovih pravic)

predavanja, delavnice, kulturni dogodki, predstavitve,...

Otvoritev zdravilnega energijskega loga

 

 

Na prireditvi bomo predstavili alternativna gibanja na področju kvalitete življenja v teoriji in praksi: duhovna gibanja, komplementarno in naravno zdravilstvo, zdravo prehrano, vzgojo in pedagogiko, umetnost; pa tudi ideje, kako uporabiti svoj prosti čas za počitnice in duhovno rast … in še marsikaj, saj se presenečenja vedno porodijo, ko se srečujemo ljudje dobre volje. Pozivamo raztavljalce, predavatelje in vodje delavnic, izvajalce kulturnega programa in druge, da nas pokličejo, da se dogovorimo o sodelovanju.

 

 

 

več na : http://www.izvir.com/vitaval/index.html

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zame je tudi mučenje živali ko imaš ptiča v kletki, ko oblačiš psa v razne obleke zato da jih ne ˝zebe˝,jaz mislim da tudi tako imenovani ˝ljubitelji živali˝ velikokrat mučijo živali.Fora je v tem da zmerno uživanje mesa je bolj zdravo kot neuživanje mesa. Je pa tudi odvisno katera skupina krvi si.Različne krvne skupine ,rabijo različne hranilne snovi. Da bi pa jaz zdaj se odpovedala mesu in mojemu zdravju samo zato ker neki pohlepneži pobijajo živali, nisem tako neumna.Pravim pa če tak pohlepnež pride v bližino mene, bolje da sploh ne pride.........jaz bi jih vse pozaprla, ampak, ker vlada to dopušča ,ma če se iztradam ne bo pomagalo.Raje jem in sem pri močeh, da ko se bom srečala s kašnim takim kretenom.........
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

yep, k tiste, ki mesa ne jemo, itak vsak vetrič odpihne x:px če sploh preživiš tolk cajta, da prideš iz bajte, večina se jih zgrudi še ist moment, ko se odločijo, da ne bodo več jedli mesa.

 

Heh... jaz sedaj približno 15 let vegetiram.

No, na PC tipkati še zmorem, zaenkrat.

Mislim, pa da obstaja tudi možnost diktiranja preko mikrofona,

kjer program zapiše izgovorjene besede...

nekaj za nas, vegeteriance.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...