Skoči na vsebino

Vegetarijanci


Recommended Posts

Hello

Sem napisala en post že na Jogo v vsakdanjem življenju, pa bom še tu, ker sploh nisem vedela, da obstaja ta forum

 

Skratka, gre za debato o vegetarijatvu, kjer bi samo rada podala svoje mnenje...

Vem za vse možne protiargumente tistih, ki jejo meso, vem tudi, da je izredno oziroma včasih praktično nemogoče konstruktivno debatirat o tem, pa si potem vedno rečem, da moj način ni pravi, pa vendar imam še vedno upanje... In vedno in povsod, verjemite mi, da sem v 16ih letih, naletela na vse mogoče komentarje v zvezi s tem, rečem samo to, kot odogovor na to, naj pustim mesojede "pri miru", ker se tudi oni ne vtikajo v mojo prehrano: Ne vtikati in ozaveščati mesojede o vegetarijanstvu je za nekoga, ki ne je mesa iz etičnih razlogov, absolutno nemogoče. Tako zelo nemogoče kot, če bi opazoval otroka, ki ga nekdo tepe, tudi če je to njegova mama, ne bi pa nič storil. Ona bi tudi rekla, ne vtikuje se v moje življenje, jaz se tudi ne v tvoje. Pa ni isto! Saj jaz ne delam narobe, ona pa, gre samo za to, da ni prav, da tepe otroka in ker je otrok šibek, ga lahko samo mi, odrasli, zaščitimo. In to ni njen otrok, kot rade mame rečejo, ampak je svoje, univerzalno bitje, ki ga je treba zaščititi. Za to gre tudi pri živalih, samo za to, da smo mi edina bitja na svetu, ki lahko zaščitimo nebogljenje živali. Te živali ne morejo govoriti namesto nas, te živali nimajo orožja, da bi se branile, tako kot ga imamo mi, za te živali smo mi edino upanje. Skratka, tukaj je filozofija zelo enostavna, ne stori drugemu, kar ne želiš, da on tebi. Ter ščiti šibkejše od sebe, samo za to gre, za to, da ščitimo nekoga, ki se sam ne more branit.

 

Za konec pa še link na fantastični videospot (mogoče je že na teh 106 straneh, ampak res nisem šla vsega brat, zato se opravičujem):

 

http://www.mojvideo.com/video-supersoul-co...2f2f18705538598

 

pa še angleška verzija, ki je meni osebno, še boljša:

 

http://www.slovid.com/supersoul%20connecti...ence/8918/video

 

Ne morem se bolj strinjati s tem, kar pojejo.

 

Polno ljubezni želim vsem, ozaveščenim in neozaveščenim, in lep dan. x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 weeks later...

Cist mozno, da bo ce bo zaradi vode! saj ena je ze bila (durfur)!

 

ja, se strinjam, da porabimo prevec vode! definitivno. seveda pa je razlika v tem, da jo (zaenkrat) mi imamo, oni doli pa ne! Kar je bistveno je, da imajo kaj drugega kar mi nimamo. In mi jim tisto vzamemo, vkrademo, nazaj pa ne damo nic oziroma jih se pobijemo za namecek!

 

To kar si napisal se vedno ne upravice trditev, ki sem jih podajal, pa ce te razpizdi se toliko. morda se rajsi vprasas zakaj!?

Namrec ce pomislis malo dlje lahko vidis da vzreja zivali porabi ogromno energije! torej: ---> sekanje dezevnih gozdov za pasnike govedi ---> ogromna proizvodnja hrane za zivino ---> CO2 ---> globalno segrevanje ---> manjsanje jezer v predelih kjer so odvisni od vode ---> taljenje ledenikov ---> manjsanje rek ---> susa ---> lakota ---> itn... = ZAKAJ?!?!?

Tudi zaradi splakovanja wc-ja kot pravis, kakor tudi zivinoreje, prometa in mnogo drugega.

Ob tem pa vzreja zivali pripomore zelo velik delez!!

 

Mislm, a moram it iskat strokovne clanke al kaj, da te ne bo jezilo, ker podajam dejstva al kaj!?

Namrec tebe jezi ker pisem kot pisem. Kako pa naj bi PO TVOJE napisal torej?

Bos moj vzgled ali samo kritika?

 

zadnja ura nam bije, da kaj ukrenemo... ti pa mi govoris o primernosti! xrolleyesx

 

Tega pa si nisem upala napisat.....

 

Pravijo, da bo 3. svetovna vojna, vojna za pitno vodo........

 

Takole, na brzino.....od 2 mio slovencev, jih gre 1.5 mio vsaj enkrat na dan na WC in ker smo civilizirani, čisti...potegnemo vodo .Vsakič spustimo v kanalizacijo minimalno 5 litrov PITNE vode!

 

7,5 milionov litrov PITNE vode na dan v Sloveniji uporabimo za splakovanje naših fekalij ...in če pri tem uporabimo samo tri lističe recikliranega toaletnega papirja(ki pa je enkrat vseeno bil gozd).....no, razmislite o tem....

 

Za sanitarno vodo bi pa res lahko uporabili deževnico ali pa vodo, ki že prečiščena priteče iz čistilnih naprav.

 

 

Torej Free...nisem imela včeraj slabega dneva...le dokazovanje upravičenosti vegetarijanstva na tak način, kot stvar podajaš ti......me pa res včasih razjezi.

 

ja. ni fora u tem da se ukinemo, temvec da sobivamo! ce to ni mozno, se bomo itaq sami izlocili, kot izgleda. zal ob tem se mnogo drugih bitij.

 

:palec:

:palec:

 

nah, ukinitev človeške vrste oz. redukcija na nek minimum bi čist zadostovala x:o)x

 

ja, eni pravite, da če bi nehal jest živali, kaj bi bilo pol z govedom, s perutnino itd, v naravi ne bi preživeli, izumrli bi. aja... torej samo da obstajajo na tem svetu, pa magari če obstajajo samo zato, da so lahko cel svoj lajf obravnavani kot neka stvar, proizvod, namen katerega je sam to, da bo napolnil na konc želodec presitega človeškega bitja? ko jebe, če se vsa ta bitja stiskajo v ogradah, na verigah, izkoriščana, mučena... važn, da so. no pa le nismo tok slabi, sej ne bomo iztrebili vseh živalskih vrst :vio:

 

ja, vem, da ne živijo vse živali v takih pogojih x;)x še zmer je pa vsa ta, khm, skrb zanje in vse samo zato, ker bomo na koncu nekaj imeli od tega x;)x

 

pa to crkneš od... smeha :vragec: kok radi nataknemo komu verigo za vrat, češ, zdej bom pa jst skrbel zate xcivx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:eek: x?x

Saj res... x:Dx ...eno vprašanje je bilo postavljeno, očitno sem ga spregledal, samo se mi pa zdi kar precej pomembno v tej debati.

Če vsi nehamo jesti meso, kaj bo potem z vso živino ki se zdaj trenutno redi samo zaradi hrane?

Pobiti in uničit je ne smemo, ker to bi bilo še bolj barbarsko kot jesti jo.

Torej kdaj in kako bi se sprostile za vegetarijanstvo vse tiste silne količine vode, hrane, obdelovalne zemlje ki se sedaj uporabljajo za hrano živali?

Vprašanje je bilo postavljeno, odgovora pa še nisem zasledil... :inocent: x?x

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res, kakšna zagata.

Tudi z vojnami ne bi bilo spametno prenehati, saj bi potem vsa proizvodnja orožja ne imela smisla.

Takšni in podobni argumenti se pasejo po možganih, katerih labirinti so meni nerešljiva uganka.

Kaj naj človek še reče ?

 

Naravno ravnovesje (ta besedni sklop je (!) človeški umotvor in sam v sebi nesmiselen), če že sploh,

je bilo že davno tega porušeno. Treba je samo pogledati, kako rapidno se razmnožuje človeška rasa

in kakšne so temu posledice.

Sam seveda ne vidim smisla v ideji o ravnovesju, ker neravnovesje v bistvu ne obstaja.

Obstajajo le spremembe, katere so za nas, človečke, včasih dolgotrajne, včasih pa instantne.

 

Torej... na kratko... čisto vseeno je, kaj bi se zgodilo. Življenje človeške rase bi šlo, na žalost( :2src: ), naprej.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Res, kakšna zagata.

Tudi z vojnami ne bi bilo spametno prenehati, saj bi potem vsa proizvodnja orožja ne imela smisla.

Takšni in podobni argumenti se pasejo po možganih, katerih labirinti so meni nerešljiva uganka.

Kaj naj človek še reče ?

 

x:Dx xrolleyesx :vragec:

Sem pričakoval kakšno "pametno" primerjavo, predvsem od tebe... x;)x x8Dx

Ampak jaz bi želel kakšen konkreten odgovor, predlog, karkoli... x?x

Ne pa praznega filozofiranja.

Le kaj se tebi pase po možganih? :inocent:

 

Primerjat orožje in živino je malo... :o|o: ...butasto.

Orožje bi lahko uničili brez slabe vesti, ali pa ga uporabili v miroljubne namene, kjer je to možno.

Živali pa ne.

Ni bil moj namen podati tega vprašanja kot argument proti prenehanju uživanja mesa in gojenja živali za hrano.

Povsem enostavno vprašanje, tako da ga boš mogoče še celo ti razumel... x:Dx

 

Če prenehamo uživati meso in pobijati živali za hrano, kaj storiti z vsemi tistimi milijoni(ali milijardami... x?x ) živali ki sedaj živijo in obstajajo samo z namenom da bi nekoč bile hrana?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

poslovilni piknik? x:px

 

x:Dx x:px :palec:

V organizaciji LNF, po možnosti... :o|o: x8Dx

To bo potem... :inocent: ... ob svetem Nikoli... http://www.cosgan.de/images/smilie/frech/a040.gif http://www.cosgan.de/images/more/schilder/033.gif

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

x:Dx xrolleyesx :vragec:

Sem pričakoval kakšno "pametno" primerjavo, predvsem od tebe... x;)x x8Dx

Ampak jaz bi želel kakšen konkreten odgovor, predlog, karkoli... x?x

Ne pa praznega filozofiranja.

Le kaj se tebi pase po možganih? :inocent:

 

Primerjat orožje in živino je malo... :o|o: ...butasto.

Orožje bi lahko uničili brez slabe vesti, ali pa ga uporabili v miroljubne namene, kjer je to možno.

Živali pa ne.

Ni bil moj namen podati tega vprašanja kot argument proti prenehanju uživanja mesa in gojenja živali za hrano.

Povsem enostavno vprašanje, tako da ga boš mogoče še celo ti razumel... x:Dx

 

Če prenehamo uživati meso in pobijati živali za hrano, kaj storiti z vsemi tistimi milijoni(ali milijardami... x?x ) živali ki sedaj živijo in obstajajo samo z namenom da bi nekoč bile hrana?

 

Butasto je bilo predvsem z namenom, da se neumnost dveh vprašanj izenači.

Kaj naj storimo z vsemi miljardami ljudi, ki se pasejo po planetu le zato, da se prehranjujejo in razmnožujejo

za povrh pa zdijo sami sebi neznansko pametni in krona stvarstvu ?

 

Če bi vse živali spustil na plano, bi se (itak) požrle same med sabo,

večina bi jih umrla, ko bi uzrla sončno svetlobo, od same nesposobnosti gibanja.

 

Ti bi rad imel konkreten odgovor in ne filozofiranja na vprašanje, ki sloni zgolj na filozofiji... hm...

 

in to, da ti ne argumentiraš proti vegeterjanstvu tu sploh ni relevantno.

 

Spustimo jih, pa bomo videli, a ne ?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Butasto je bilo predvsem z namenom, da se neumnost dveh vprašanj izenači.

Kaj naj storimo z vsemi miljardami ljudi, ki se pasejo po planetu le zato, da se prehranjujejo in razmnožujejo

za povrh pa zdijo sami sebi neznansko pametni in krona stvarstvu ?

 

Rešitev - par takih

 

Tzar Bomba

 

Pa brez filozofiranja... :palec:

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tega pa si nisem upala napisat.....

 

Pravijo, da bo 3. svetovna vojna, vojna za pitno vodo........

 

Takole, na brzino.....od 2 mio slovencev, jih gre 1.5 mio vsaj enkrat na dan na WC in ker smo civilizirani, čisti...potegnemo vodo .Vsakič spustimo v kanalizacijo minimalno 5 litrov PITNE vode!

 

7,5 milionov litrov PITNE vode na dan v Sloveniji uporabimo za splakovanje naših fekalij ...in če pri tem uporabimo samo tri lističe recikliranega toaletnega papirja(ki pa je enkrat vseeno bil gozd).....no, razmislite o tem....

 

Za sanitarno vodo bi pa res lahko uporabili deževnico ali pa vodo, ki že prečiščena priteče iz čistilnih naprav.

 

 

Torej Free...nisem imela včeraj slabega dneva...le dokazovanje upravičenosti vegetarijanstva na tak način, kot stvar podajaš ti......me pa res včasih razjezi.

 

stvar je čisto preprosta

v Nemčiji imajo skoraj vsi, ki imajo malo prostorčka pred hišo vkopane cisterne in meteorno vodo speljane vanje, svoje hidroforje in to uporabljajo za sanitarno vodo...enako imajo z odpadki urejeno in plačujejo po teži....tudi elektriko jih že kar nekaj proizvaja doma.....

ne bo nas prisilila v ekološko življenje zavest o ekologiji, prisilile nas bodo cene.......

Freejevo dokazovanje svojega prav imeti z linki iz neta imajo popolnoma isto težo, kot bi nekdo drug te argumente ovrgel z kontra argumenti(kar ni težko na netu najti)...vse to je neplodna debata....tudi nekoristna, ker mora prav vsak najprej pred svojim pragom pomesti in samo tako lahko kaj pripomore k skupnem dobrem.....

 

ker smo v temi vegetarianci in ker tudi na ta način nekdo hoče prikazati, kako je vegeterianstvo edino pravilna prehrana, se mi zdi zelo narobe. Če je nekdo iz lastnega prepričanja vegetarinaec ni prav nobene potrebe, da za za svoj izgovor druge novači v vegetarianstvo, kaj ga drugi brigajo, saj on je zadovoljen, da je vegetarianec....to je isto, kot da bi jaz, ki ne pijem alkohola druge prepričeval, kako j škodljivo pitje...pa saj ima vsak svojo pamet in pač pije, če mu paše in znese, to ni moj problem....jaz sem zadovoljen z svojo odločitvijo in samo to velja, pa če mi jih 100 vsak dan reće "no en pir pa le daj"....

 

spet bo nekdo uporabil že izpeto frazo, da je to samo ozaveščanje neozaveščenih, a verjemite nihče ne potrebuje tega, vsak sam zase najbolj ve, kaj lahko in kaj ne...če nekomu odgovarja meso naj ga je, če drugemu žito pa tudi prav...a pustite že enkrat to prepričevanje in dokazovanje, saj s tem samo sebi dokazujete, ker sami niste prepričani, da je to za kar ste se odločili najbolj prava pot, ker edina zakonitost , ki velja resnično v naravi je ravnotežje in prav noben ekstrem ne more preživeti....uravnovešenost je prava pot in pustite ljudem, da to pot sami najdejo....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če prenehamo uživati meso in pobijati živali za hrano, kaj storiti z vsemi tistimi milijoni(ali milijardami... x?x ) živali ki sedaj živijo in obstajajo samo z namenom da bi nekoč bile hrana?

Zanimivo vprašanje... xscratchx Verjetno bi bilo še najpametneje, da se jih pusti žive, dokler ne umrejo naravno (a s tem bi verjetno bili sami stroški in se ne bi splačalo), ali pa se jih kar evtanazira.

Possible—but highly unlikely.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

zakaj bi mi morali karkoli narediti z njimi x?x

ravno to sem tudi omenila... zakaj moramo mi vzeti stvari v svoje roke, kao, mi bomo poskrbeli za nekaj/nekoga, za nekoga, ki je popolnoma sposoben poskrbeti sam zase in ga z našo "skrbjo" xrolleyesx v bistvu pohabljamo in omejujemo.

če pa ni sposoben preživeti, potem pa nima tle kaj delat, ane.

 

in a to pa je ok, da živijo samo zato, da so hrana ljudem? dokler se lahko okoriščamo z njimi, je vse ok, ane? pa čeprav cel svoj lajf samo trpijo, big deal, sej so sam zato tle, da pristanejo na krožniku.

ne ne, mi jih mamo radi, ne smejo izumret, lahko jih samo pobijamo x:Dx

 

Ja, res... :o|o:

Živali, gojene za hrano so, take kot so sedaj, so prav gotovo sposobne skrbeti zase... xrolleyesx :vragec:

Spustiti jih na prostost, ali kaj?

In jih potem gledati kako se mučijo v svetu, v okolju za katerega niso prilagojene.

In prilagojene niso prav zaradi naše "skrbi" zanje.

 

Torej kaj?

Človek jih je vzgojil take, da niso sposobne preživeti izven umetnega okolja.

 

Razen goveda ki se pase na prostem.

In tega goveda je kar precej.

Kaj bi to pomenilo za okolje če ga kar naenkrat pustimo brez nadzora?

In zanje?

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

http://imagecache2.allposters.com/images/pic/HPM/BM1406~Vegetarians-Posters.jpg

 

:P

Sometimes I wish

my face wouldn't use its freedom of expression

http://www.triumphrat.net/images/smilies/Cigar.gif

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Cudno, zakaj pa v indiji nimajo problemov s tem! x;)x

Krave se vedno lahko dajejo mleko, obutev itn. Samo ne pa da jih zato ubijamo! Krava tudi vmre naravno. Ce jih ne bi pitali in gojili, bi jih bilo dosti manj! Tako pa jih je menda 2x toliko kot ljudi! Pa se to predvsem v razvitem svetu.

Priporocam ogled filma "Pojedli bomo zemljo" !

A je kdo ze tukaj gledal ta film?

 

:eek: x?x

Saj res... x:Dx ...eno vprašanje je bilo postavljeno, očitno sem ga spregledal, samo se mi pa zdi kar precej pomembno v tej debati.

Če vsi nehamo jesti meso, kaj bo potem z vso živino ki se zdaj trenutno redi samo zaradi hrane?

Pobiti in uničit je ne smemo, ker to bi bilo še bolj barbarsko kot jesti jo.

Torej kdaj in kako bi se sprostile za vegetarijanstvo vse tiste silne količine vode, hrane, obdelovalne zemlje ki se sedaj uporabljajo za hrano živali?

Vprašanje je bilo postavljeno, odgovora pa še nisem zasledil... :inocent: x?x

 

Itaq pa ta proces prehoda an vegetarijanstvo ne bo cez noc (ocitno xcivx x;)x ); tako da bi se tudi zmanjsevanje vzreje zivali postopoma koncevala.

itaq.

...

Če prenehamo uživati meso in pobijati živali za hrano, kaj storiti z vsemi tistimi milijoni(ali milijardami... x?x ) živali ki sedaj živijo in obstajajo samo z namenom da bi nekoč bile hrana?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz nicesar ne dokazujem, jaz pravim kar vidim in berem! pa ti?

 

neplodna in nekorista morda zate, za odprte pa ne! pa se s tem imas probleme.

ce bi ljudje vedeli, razumeli, ozavestili, ne bi bilo kot je!

 

ravno to pocnem - pometam pred svojim pragom! moj prag je moja notranjost, dusa in se kaj, ki se manifestira konkretno na tem planetu zemlja. ne pa namisljenost da se bo samo od sebe uredilo vse, kot je zaznati iz tvojih izjav.

 

Ce bi pometali samo pred svojim pragom, ne bi bilo dovolj, ker je prenizka zavest! Edino UCENJE, izobrazevanje in ozavescanje lahko prinese razultate! NE pa prepuscanje situacije v smer katero gre!

 

Ko ti spet tukaj zapiras in omejujes debato, energije, zavest, govorim ravno nasprotno, da treba o zadevah cim vec govoriti, pisati, uciti, dati v znanje in razmisljanje! Vsak sam pa se nato odloci kaj bo vzel in sprejel.

 

da te vidimo kako bos nasel linke, ko ze pravis da ni tesko!?

 

nihce nikoli ni rekel da je vegetarijanstvo edini pravilni nacin prehranjevanja. od kej ti spet to!? Razumes in slisis kar zelis slisati, na patistega kar pise!

Kako bo oseba z nizko zavestjo, in nizkim duhovnim razvojem razumela, da mesodjestvo ni primerno. Tesko. Zato pa delamo v tej smeri. Na sebi in ucenju drugih. To gre skoraj vedno eno z drugim.

 

Poglej okol isebe clovek! Pa se vprasaj ali ljudje res vedo kaj je prav in kaj ne!? Daj ne bluzi!

A je to kar vidis ravnotezje!? NI! Torej!! Ravno o tem govorim, da ne zivimo uravnotezeno, ker ce bi, ne bi bilo kot je!

 

Sam sebi v skledo pljuvas. Si direktor medija. Kaj je neamne medija in kaj naj bi medij pocel!? Ves!?

Pises pa ravno nasprotno!

 

pa lep pozdrav

 

 

....

Freejevo dokazovanje svojega prav imeti z linki iz neta imajo popolnoma isto težo, kot bi nekdo drug te argumente ovrgel z kontra argumenti(kar ni težko na netu najti)...vse to je neplodna debata....tudi nekoristna, ker mora prav vsak najprej pred svojim pragom pomesti in samo tako lahko kaj pripomore k skupnem dobrem.....

 

ker smo v temi vegetarianci in ker tudi na ta način nekdo hoče prikazati, kako je vegeterianstvo edino pravilna prehrana, se mi zdi zelo narobe. Če je nekdo iz lastnega prepričanja vegetarinaec ni prav nobene potrebe, da za za svoj izgovor druge novači v vegetarianstvo, kaj ga drugi brigajo, saj on je zadovoljen, da je vegetarianec....to je isto, kot da bi jaz, ki ne pijem alkohola druge prepričeval, kako j škodljivo pitje...pa saj ima vsak svojo pamet in pač pije, če mu paše in znese, to ni moj problem....jaz sem zadovoljen z svojo odločitvijo in samo to velja, pa če mi jih 100 vsak dan reće "no en pir pa le daj"....

 

spet bo nekdo uporabil že izpeto frazo, da je to samo ozaveščanje neozaveščenih, a verjemite nihče ne potrebuje tega, vsak sam zase najbolj ve, kaj lahko in kaj ne...če nekomu odgovarja meso naj ga je, če drugemu žito pa tudi prav...a pustite že enkrat to prepričevanje in dokazovanje, saj s tem samo sebi dokazujete, ker sami niste prepričani, da je to za kar ste se odločili najbolj prava pot, ker edina zakonitost , ki velja resnično v naravi je ravnotežje in prav noben ekstrem ne more preživeti....uravnovešenost je prava pot in pustite ljudem, da to pot sami najdejo....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aha, torej vzames par besed iz konteksta xrolleyesx

 

zunaj naj se mučijo? ne, raj naj se notri, v ogradah in verigah, da o drugih stvareh ne govorimo. a za to pa so prilagojene? majkemi :vragec:

mi ne skrbimo za te živali, samo izkoriščamo jih, za naše "potrebe". in točno tko, ne morejo poskrbet zase, odgovornost za to pa nosi človek. in potem kao, ja bo treba pa še nadalje "skrbet" :xx!: zanje, ker jih mamo radi in nočemo, da izumrejo.

muahahaha, vic milijonletja.

 

:eek:

A ti jih pa ne?

Razumeš pač tisto kar hočeš razumeti, žal... :sori:

Govoriva o živalih ki so nekoč bile sposobne poskrbeti zase, živeti svobodno, dokler jih ni človek prilagodil svojim potrebam.

Prepustiti jih zdaj same sebi bi bilo bolj kruto kot to kar imajo zdaj.

Ker ne znajo več živeti svobodno, samostojno.

 

Ne razumem pa nečesa, "ljubitelji" živali... x?x

Po eni strani bi kastrirali in sterilizirali vse pse in mačke ki prosto živijo, ker se vam smilijo, ker so prepuščene same sebi, ker se koljejo med sabo, poškodujejo in pobijajo... x?x

Po drugi strani bi pa dali svobodo vsem živalim ki živijo v hlevih, svinjakih, kurnikih?

Odločite se že enkrat kaj hočete... xrolleyesx

 

Sicer je pa Free odgovoril - opuščanje živinoreje in prehod na vegetarijanstvo bo dolgotrajen proces.

In spuščanje živali na prostost, vračanje njihovega življenja njim samim tudi.

To mi je bilo jasno že prej, zanimala me je samo reakcija antimesojedcev - namenoma nisem napisal vegetarijancev.

 

Za vice, kakršnekoli, je pa druga tema... x;)x x:Xx

Čeprav nam je veliko vzeto, veliko še ostaja. In čeprav nimamo več tiste moči ki je nekoč premikala nebo in zemljo, smo kakršni smo, istih junaških src od časa in usode oslabljenih,
vendar z neomajno voljo boriti se, iskati, najti in ne popustiti.


Lord Alfred Tennyson - Ulysses

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Itaq pa ta proces prehoda an vegetarijanstvo ne bo cez noc (ocitno xcivx x;)x );

preje se bo razvilo prehranjevanje z tabletkami, kot pa prehod na čisto vegetarianstvo, tko da me nič ne skrbi, da bi v bodoče samo še vegi hrano uživali...

pač tko je, eni zagovarjate vegeterianstvo ...drugi ostalo hrano, jaz pa oboje, vsakega glih prav in je najbolje......

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ja, se strinjam! Toda za koga pa so pridelovali poljscine v najvecji meri x;)x

In cetudi niso, pa to pocno kje drugje v preveliki meri.

Dejstvo je, da je velikokrat integralno in konvencionalno kmetijstvo out!

In spet..vse poti vodijo v Rim! Vegeji se velikorat zacnejo zanimat za bolj zdravo hrano, bio itn. Temu sledi veckrat sledi kupovanje bolj zdrave hrane, ki manj ali ne skoduje okolju.

Toda iz nivoja nekega zadrtega mesojedca je razumevanje tega lahko zelo oddaljeno. Zal.

Sploh je razumevanje notranjega bitja, duse iz nivoja osebnosti lahko precej konfliktno in nerazumevajoce.

 

 

Zadnjič se vozimo proti MB in jaz razmišljam o uničeni podtalnici na dravskem polju, pa pridem do zaključka, da je ravno intenzivno kmetijstvo - pridelava poljščin, krivo tej tegobi in ne živinoreja. Kaj na to porečeš Free.

Zmeraj gledam kmete kako z neko pomado in z maskami na nosu škropijo, trte, zelenjavo, nikoli nisem videl, da bi škropili pujse in purane.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ce bi pometali samo pred svojim pragom, ne bi bilo dovolj, ker je prenizka zavest! Edino UCENJE, izobrazevanje in ozavescanje lahko prinese razultate! NE pa prepuscanje situacije v smer katero gre!

Si direktor medija. Kaj je neamne medija in kaj naj bi medij pocel!? Ves!?

Pises pa ravno nasprotno!

nihče ni poklican, da bi drugemu pamet solil, za nikogar ne moreš reči, da je manj od tebe, da ima prenizko zavest........prav vsak jo ima toliko, kolikor jo zase potrebuje

 

kar se medija tiče j tud tam potrebna uravnovešenost...torej govoriti tudi o vegeterianstvu, tudi o ostali prehrani, stati za argumenti, ki jih lahko primeš in ki imajo tudi materialno osnovo....to kar pa ti počneš je pa ekstremizem v eno samo smer podkrepljeno z članki ne vem kakih "uglednih institucij".....povsod je plus in minus in povsod je v sredini nekje kompromis, ki je sprejemljiv tako za ene , kot za druge...skratka povedati je treba realno in ne samo napihovati eno stran tehtnice.....pa konc koncev ne vem kaj te moj medij toliko zanima...sem direktor nisem pa urednik....lahko kaj predlagam, odločitev vsebin pa ni v mojih rokah...

 

kozarec je lahko na pol poln ali pa na pol prazen.......eno je pozitivno, drugo je negativno, vsebina je pa ista...če bi samo o pol praznemu govoril ne bo zaradi tega nič bolj poln....

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo je, da meni ocitas da solim pamet druigm, ravno ti pa se venomer spotikas ob moje poste x:o)x

Docim jaz v vecini podajam tisto kar preberem, tebe to moti. Ocitno te moti posredovanje informacij.

 

seveda je poklican. primer: otroci in ljudje potrebujejo ucenje. kot starsu ti je recimo dolznost da svojega otroka ucis, vsaj neke osnove bivanja recimo.

kot medij imas spet neke dolznosti, kot sodelavec ponovno, kot zakonec in partner spet.

 

razumevanje tega kaj so dolznosti, kaj ucenje in kaj soljenje pameti pa je druga pesem! x;)x

 

to kar ti razumes soljenje pameti morda nekdo razume kot informacije ali kako drugace. stvar presoje in sprejemanja ane.

 

in cetudi solim pamet drugim, to delam zaradi sebe! ker meni ne pase gledat trpljenja., nepravicnosti, sprenevedanja itn.

 

ocitno pa tebi ne pase to da jaz tule pisem!

 

Poglej okoli sebe . ti napisem ze 10-tic! Ali zivimo v ekstremizmu!? Kaj menis?

Clovek zbudi se!!!!!!!!

 

da, jaz sem ekstremist. bos povedal cez 10 let!

veliko tega kar sem tukaj pisal pred 4 leti, se danes uresnicuje.

 

Nisi navedel NOBENEGA dejstva o katerih menis da jih je tako zelo lahko dobiti na internetu!?

 

A ti vedno prelagas odgovornost v druge roke!? x;)x

Zdej ce nisi urednik pomeni da nimas vpliva al kaj, da nisi soodgovoren al kaj. Ne me basat.

 

Grem raj, da ne poslusam tega sprenevedanja vec :xx!:

 

nihče ni poklican, da bi drugemu pamet solil, za nikogar ne moreš reči, da je manj od tebe, da ima prenizko zavest........prav vsak jo ima toliko, kolikor jo zase potrebuje

 

kar se medija tiče j tud tam potrebna uravnovešenost...torej govoriti tudi o vegeterianstvu, tudi o ostali prehrani, stati za argumenti, ki jih lahko primeš in ki imajo tudi materialno osnovo....to kar pa ti počneš je pa ekstremizev v eno samo smer podkrepljeno z članki ne vem kakih "uglednih institucij".....povsod je plus in minus in povsod je v sredini nekje kompromis, ki je sprejemljiv tako za ene , kot za druge...skratka povedati je treba realno in ne samo napihovati eno stran tehtnice.....pa konc koncev ne vem kaj te moj medij toliko zanima...sem direktor nisem pa urednik....lahko kaj predlagam, odločitev vsebin pa ni v mojih rokah...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dejstvo je, da je velikokrat integralno in konvencionalno kmetijstvo out!

In spet..vse poti vodijo v Rim! Vegeji se velikorat zacnejo zanimat za bolj zdravo hrano, bio

 

Najprej, ni "integralno"(integrale imamo v matematiki) , ampak je "integrirano" kmetijstvo!!.....

 

...in drugič...močno se motiš....!!!...vse to, pa še ekološko kmetijstvo je vedno bolj IN (VIR: http://www.kon-cert.si/kategorija.php?kategorija=5)

 

...in tretjič..ne samo vegiji ...tudi vsejedci se zanimajo za bolj zdravo hrano.......

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo je, da meni ocitas da solim pamet druigm, ravno ti pa se venomer spotikas ob moje poste x:o)x

Docim jaz v vecini podajam tisto kar preberem, tebe to moti. Ocitno te moti posredovanje informacij.

sej drgač s verjetno v redu tip, sam kitiš se z tujim znanjem in to je narobe, brez vednosti avtorjev limaš njihove prispevke...čeprav so javno dostopni jih nimaš pravice posredovati in uporobljati zase za zagovarjanje svojega prav imeti.....

zakaj ne narediš nekih svojih analiz, svojih anket in izračunov, zakaj vedno prodajaš tujo pamet, ki je največkrat odraz nekega ožjega interesa (ekonomski, politični), zato je tudi nastala...

 

za 90% civilnih inciativ, ki so po zakonu o referendumumu dovoljene stoji zasebni interes kapitala, čeprav na široko razlagajo skupno dobro....prav tako je z anketami in raziskavami...

 

zakaj nisi šel pozimi po Ljubljani, preštel vse plinske gorilce (od 30 000 prodanih) in ugotovil kolikšno ekološko škodo delajo, koliko kisika pokurijo, kako oneznažijejo okolje in koliko kadilcev je zarad tega nehalo kaditi, koliko nekadilcev se pod istim grelcem stiska z nekadilci, ker sami nimajo kaj početi v toplem in čistem zraku v lokalu.....to bi bil naprimer tvoj kondstruktiven in koristen prispevek...........

 

ok vsak čevljar po svojem kopit čevlej meri, jaz napišem samo svoje mnenje...lep preostanek dneva ti želim

Smo robotki, ki imamo datodeko "duša" zato, da mislimo, da nismo robotki ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

nihče ni poklican, da bi drugemu pamet solil, za nikogar ne moreš reči, da je manj od tebe, da ima prenizko zavest........prav vsak jo ima toliko, kolikor jo zase potrebuje

 

kar se medija tiče j tud tam potrebna uravnovešenost...torej govoriti tudi o vegeterianstvu, tudi o ostali prehrani, stati za argumenti, ki jih lahko primeš in ki imajo tudi materialno osnovo....to kar pa ti počneš je pa ekstremizem v eno samo smer podkrepljeno z članki ne vem kakih "uglednih institucij".....povsod je plus in minus in povsod je v sredini nekje kompromis, ki je sprejemljiv tako za ene , kot za druge...skratka povedati je treba realno in ne samo napihovati eno stran tehtnice.....pa konc koncev ne vem kaj te moj medij toliko zanima...sem direktor nisem pa urednik....lahko kaj predlagam, odločitev vsebin pa ni v mojih rokah...

 

kozarec je lahko na pol poln ali pa na pol prazen.......eno je pozitivno, drugo je negativno, vsebina je pa ista...če bi samo o pol praznemu govoril ne bo zaradi tega nič bolj poln....

 

Če omilim izraz ekstremizem in raje rečem netolerantnost in ozkost v pogledih .....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Objavi novo...