Skoči na vsebino

Dinamika in kompatibilnost partnerstva


Vojko

Recommended Posts

Guest sanjalica

Andrej!

Iz tvojega razmišljanja se da razbrati prav to, kar vedno pravim sama...izkušnje nas učijo strpnosti in razumevanja. Ker si doživel "zakonsko krizo" veš ceniti to, kar imaš in veš, da kriza ni propad.

Je samo priprava za korak na višjo stopničko.

In samo če delamo na krizi, če se je zavedamo, jo analiziramo, potem lahko pričakujemo, da jo prebrodimo.

Če pa vsak "kuha" svojo zamero...pestuje svojo bolečino, razočaranje (v večini primerov tudi narobe razumljena stvar!) pa ni rešitve.

Vesela sem zate Andrej; in upam, da boš tudi takrat, ko boš želel stopiti na še višjo stopničko - našel spet razum in moč... (enako želim tudi zase in za vse ljudi tega sveta....).

 

Nič se ne more primerjati z občutkom sreče...ki me navda, ko se vsi štirje člani naše družine začutimo v popolnosti ...

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Nič se ne more primerjati z občutkom sreče...ki me navda, ko se vsi štirje člani naše družine začutimo v popolnosti ...

:palec:

 

Nikoli ne moreš zagotovo reči, zdaj smo pa tam.

Vse smo razčistili in bomo večno srečni in skladni.

 

Največ kar lahko dosežeš je spoznanje, da konflikti bodo,

da pa imaš hkrati moč premagati jih.

To je največ kar lahko dosežemo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

:palec: :palec:

Zato pa sem napisala....vedno pride kriza, na vsaki stopnički, vendar ko jo premagamo...stopimo višje...

Prepričana sem, da jih bo še...in trudim se naravnati razum, miisli tako, da MORAM vložiti vso energijo, vse želje v to, da premagam...

In ko veš, kaj bi rad...je že lažje.

 

Rada pa bi se postarala skupaj s svojim možem..... in da bi otroci s svojimi družinami radi hodili k "nama" na obiske....

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Se strinjam z vama, da je to nekaj najlepšega, če uspe dvema, ki si želita in se imata rada prebrodit težave. Še vedno pa trdim, da je želja samo enega premalo. žal. Potem pa ta oseba popusti enkrat, dvakrat, kaj pa potem?
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

Otožna, če se dva poročita, odločita za skupno življenje imata skupne cilje.

In zlata poroka je verjetno tista "fešta", katero si oba morata želeti; da vlagata v zakon.

In ta cilj je potrebno zastaviti v začetku zveze.

In če veš, da imata oba isti cilj...se trudita oba hoditi proti tistemu cilju.

Pričakovati je, da naleti na ovire včasih eden, včasih drugih, včasih oba...na trenutke hodita z roko v roki...oba pa imata željo srčno zapeti tole pesmico...

 

Danes stara sva in siva,

pozna se težko breme let.

Postala sva tako ranljiva,

mnogo prehiter je za naju svet.

 

Najine poti so kratke,

le redkokdaj še greva kam.

 

Vedno skupaj, vedno sama,

ona vse je, kar imam.

Daleč, daleč je za naju pomlad,

leta prinesla so jesen.

 

Daleč, ko dekletu sem govoril:"Rad te imam,"

in ko bil jaz fant sem njen.

 

Daleč, daleč je za naju pomlad,

mi za mladostjo je hudo,

a ne bi hotel sam postati spet mlad,

raje star sem, star in z njo.

 

 

Govoriva si spomine,

mnogo vsega je bilo.

Rečeva: "Kako vse mine."

In malo nama je hudo.

A nato se nasmejiva,

srečna ker sva se našla.

 

Kako lepo je, da sva se spoznala

in skupaj skozi življenje šla.

 

Daleč, daleč,…

 

Ura prepodi spomine,

"Greva spat," zašepeta.

Trdno me pod roko prime

in s težavo vstaneva.

Ponoči k meni se privije.

Vsak njen dotik tako poznan

mi prežene grenko misel:

 

Kdo od naju ostal bo sam.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Otožna, če se dva poročita, odločita za skupno življenje imata skupne cilje.

In zlata poroka je verjetno tista "fešta", katero si oba morata želeti; da vlagata v zakon.

In ta cilj je potrebno zastaviti v začetku zveze.

In če veš, da imata oba isti cilj...se trudita oba hoditi proti tistemu cilju.

Pričakovati je, da naleti na ovire včasih eden, včasih drugih, včasih oba...na trenutke hodita z roko v roki...oba pa imata željo srčno zapeti tole pesmico...

 

Drugače je pa res brezveze.

Če ni tako je bolje, če si sam.

Zaradi nekih ustaljenih družbenih norm skakati v zakon res nima smisla.

Pa kondome je treba uporabljat, da zakon ne postane nuja.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da bi bil jaz odgovoren za sreco osebe, s katero imava skupaj otoka in s katero skupaj ziviva.. Mogoce je skupna odgovronost.. v smislu ekonomije in financ in podobnih iluzij. Ampak smisli notranje srece.. pa prav nic.

Ce med dvema tece ljubezen je prisotno dajanje.. in sprejemanje.. in kaj drugega bi bilo se potrebno?

 

Oprosti Tjazy, malo sem se zagrel x;)x

 

Se pravi, da je tebi bolj pomembno, da je žena sita kot srečna.

 

Kaj misliš, da ni lepo, če nekoga osrečiš.

Saj vem, tvoja tema, ali ga osrečiš zaradi ega ali zares.

Konec koncev pa, ali ni vseeno ti zadovoljiš svoj ego, žena pa je srečna.

 

Lahko je zadovoljiti v smislu financ in ekonomije in podobnih iluzij

(zame hrana ni iluzija ampak potreba, tudi streha nad glavo),

toliko sit na mesec pa je, o sreči pa je malo težje.

Samo ugotoviti kaj ženo osrečuje je dostikrat nepremagljiva ovira,

seveda, če nimamo volje in interesa.

 

Jaz rad sem in tja osrečim svojo ženo, pa če tudi z malenkostmi,

in ona mene, in zato sva oba srečnejša.

Pa lahko rečeš, da živiva plehko. Ampak moj cilj ni

živeti v nirvani, nisem menih in se nisem odločil za tako življenje.

Odločil sem se za družino, kar me tudi osrečuje.

 

Biti srečen, pa je ena od osnovnih potreb in želja ljudi.

Dalajlama je napisal cele knjige o tem, pa ni poročen.

Kje pa najdeš svojo srečo pa je stvar posameznika.

 

Seveda imaš tudi možnost izbire kasneje ko se že

poročiš in imaš otroke, da rečeš to ni zame.

Vsak ima možno to izbiro, tudi mama, konec koncev, da lahko otroke v rejo

ali posvojitev. Ampak če se odločiš za družino,

potem se moraš malo potruditi.

 

Tudi otroci ne rabijo samo hrane in strehe nad glavo.

Še vse kaj več. Tudi ljubezen, varnost, učenje, zavetje,

prostor kjer se uči socializacije in marsikaj še.

 

Za konec pa še ko govorimo o ljubezni.

Če nekoga ljubiš mu želiš srečo in vse najbolje, ali ni tako.

Včasih pa lahko naredimo tudi kaj več kot samo, da si želimo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Otožna, če se dva poročita, odločita za skupno življenje imata skupne cilje.

In zlata poroka je verjetno tista "fešta", katero si oba morata želeti; da vlagata v zakon.

In ta cilj je potrebno zastaviti v začetku zveze.

In če veš, da imata oba isti cilj...se trudita oba hoditi proti tistemu cilju.

 

Kjer obstaja cilj in zelja.. ne more obstajati ljubezen.. ampak lahko obstaja samo umski nadomestek ljubzni. Kar imas si ne mores zeleti. Torej ljubezen nimas, kadar imas cilje in zelje..

In samo UM ima moznost imeti cilje.. in zelje...

 

UM pa je orodje, ki nam pomaga.. kako nekaj narediti.. ne kaj narediti. Kadar z umom resujes tezave.. je vse skupaj jalovo. Um ni temu namenjen.

jubezen ni umska zadeva.. zato nikoli ne mores debatirati o ljubezni.. nikoli ne mores postaviti pravil, nikoli ne mores reci nicesar zagotovega o ljubezni.

Lahko je samo tvoje izkustvo.. in takrat ves, da je brez-mejna.. nepredviddljiva.. in da jo zelje in cilji unicijo.. in ostane samo se potreba po ljubezni.. iz katere potem natanejo te polemike, ki so same sebi namen.

Partnerstvo je docela umska stvar.. in ce vsebuje prevec beedne komunikacije.. je to zato, ker je partnerjema neprijetno v lepotah tisine. Tisina je nekaj najlepsega.. in kadar se dva pocutita lepo.. potem med njima tece ljubezen.. ce morata stalno nekaj debatirati o ciljih in zeljah.. je to zato, ker jima je sedenje v tisini neprijetno, mucno in v bistvu ne debatirata o nicemer.. ampaka samo zapolnjijeta nekaj kar ne moreta prenesti, tudi zaradi nervoze. Kadar je ljubezen Umska je vedno prisotna nervoze.. temu se ne da izognit.

 

Skupni cilj.. ni nikoli merilo za skupno zivljenje. Samo pretok ljubezni je merilo.. in cilji izhajajo iz EGOja.. zato je totalni nesmisel, trditi, da morata imeti dva skupne cilje. Cilj je iluzija.. mesanice zboljenega uma, ki ima zelje.. trme.. nezadovoljsta, nesprejemanja reke zivljenja.. in potreba po tem, da bo tako, kot si si zamislil.

Cilj pade ven iz UMA.. vse kar pade iz uma.. pa je dvom. Zato je toliko religij.. ker je vsak kreiral svojo, ker preprosto dvomi v sosedovo trditev. Se sosed sam dvomi v svojo.. ampak mu ponos (EGO) ne pusti, da bi rekel ,da se pa mogoce moti..

Tako je tudi clovek ki si zastavi cilj.. se posebno v partnerstvu.. zelo tog.. in upam, da mi ni koli ne bo potrebno z njim ziveti..

Ce imas nekoga rad.. ne mores krirati cilja.. in sploh ne mores kreirati skupni cilj.. sploh nic ni potrebno.. ker vse kar rabis.. v bistvi ne mores rabiti.. ker imas..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Tjazy pa imaš le tudi ti cilj.

Izklopiti ego in um.

 

Ne, ne malo za hec.

Saj ne gre za prepričevanje, le za debato.

 

Nekako ne razumem dobro kaj misliš.

Error v komunikaciji :C:

 

Oziroma, nekako napisano ne morem prevesti v realno življenje.

Ali drugače, jaz živim drugače.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Andrej.. ce se prv spomnil, si ti trdil, da je njen sreac odvisna od tebe.. ne jaz.. Kaj zdaj ti mene sprasujes to?

Jaz pravim, da ti niti nimas moznosti, da bi njo osrecil, kadar ne najde te srece v sebi. In, ce ti je vsec, ali pa ne... pri tej njeni sreci nimas kaj dosti zraven.. V bistvu NIC!.

Lahko pa naredis to, d aje sita.. in nisem govoril o pomebnostih, ampak o moznostih..

In ne sklepaj.. ker sklepas skozi svoje miselne vzorce, to pa ves, kaje se konca.

 

Menih in nirvana.. nimata nicesar skupnega.. Menih se je odlocil zaumirnje... tisti, ki pa ne blokira svojih energij.. se je odlocil za zivljenje. .kar je nirvana.. v dolocenem prostoru..

 

Biti srecen je zelja.. Ja.. ampak samo nesrecnih ljudi. Pa je cisto vseeno ali se je kdo odlocil za druzino ali za samost.. In se enkrat.. druzina je iluzija.. Ne mores se odlociti za samost ali pa druzino.. Lahko samo protestiras in ne sprejemas zivljenja.. To so potem takoimenovane odlocitve.. Ce sprejmes zivlenje.. se ti ni potrebno odlocati. Vsaj na zavestni ravni ne.. Ko srecas osebo.. in ce nicesar ne blokiras.. se zgodi.. brez kakrsnega koli cilja.. se pravi EGOJA kar je eno in isto.

 

Andrej kje so ti vlili te iluzije, ki jih pred enim letom nisi imel..???

Vse razlagas na popolnoma razumski ravni iz stalisca ujetnistva.. in cloveka, ki je podrejen sistemu in druzebim socialnim in moralnim norosti.

Kako hudic se bos pa potem premislil? Razlozi mi to? Kadar srecas osebo.. in imas z njo otroke.. in ce sprejemas zivljenje.. nimas moznosti se premisliti.. In ce se premislis.. pomeni, da moras misliti.. Si ze zgresil na celi fronti. Kako bos z UMOM odlocal ali bos skrbel za otroke? Um je orodje, da ti pove, kako delati.. torej ga uporabis... da cimbolje poskrbis z otroka.. ne pa da se odlocas, ali bos skrbel ali ne.. To je zblojen ponorel UM!!! Ni temu namenjen.. zato ne mesaj tega tukaj zraven.. Ce zivis brez iluzij, nimas moznosti se odlocati o tem..

Ne bi o Dalaj lami...

 

In tvoje stalisvce je.. da obstajao samski in nesamski.. Mo je stalisce je, da obstajajo izkljucno samski.. res pa je, da vecina tega noce zato ustvari iluzijo, da ce je porocen pa ni samski..

 

Ne otroci ne potrebujejo ljubezni.. oni jo imajo.. in najmanj kar potrebujejo.. je socializacija.. kar ta trenutek pomeni unicenje sveta. Clovek rabi drugacno socializacijo.. vrnitev k narvi.. k bistvu.. ne pa plavanje v ulizijah udobja in UMske navlake.

 

Vedno naredimo vec, kot da si le zelimo, ker manj ne obstaja..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

Tjazy praviš:

Ljubezen ni umska zadeva...

Partnerstvo je docela umska stvar...

 

In če skupaj s partnerjem doživiš lepoto tišine in ljubezni?

Je to umska ali neumska iluzija?

 

In praviš Tjazy še to:

 

Kar imaš, si ne moreš želeti.

Imam...to ljubezen. Takšno kot je, danes. Hočem več...še...in zato vlagam...z umom in srcem... za še večjo ljubezen...

 

Ljubezen ni primerljiva, je samosvoja in enkratna, neponovljiva; kot je Vojko dejal...vedno ko pride, pride Večja.

 

Andrej pa je realen, tebe Tjazy daje še iluziornost. xDDx xrolleyesx , ker KO boš imel otroke, boš vedel...moram imeti cilj...zaslužiti denar, da bom omogočil otroku šolanje, ženi zdravljenje raka, prevzeti boš moral brezvezne vendar nujnopotrebne stroške... in takrat...besede ne bodo dovolj. In takrat boš vedel, da če boš hotel imeti, boš moral najprej vložiti...

Upam, da ti bo dano Tjazy živeti v partnerstvu in okusiti moč, ko lahko drugemu s tem, da narediš nekaj po njegovi volji (tebe stane edino malo truda, pozornosti) prikličeš nasmeh na obraz....

Naprimer banalni primer: da imam rada rumene tulipane. In me razveseliš...če mi jih kupiš...

Tvoj trud...za moj nasmeh... moj nasmeh pa imaš rad... večni življenjski xegox

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjalica, kaj pa če ima že otroke in na stvar gleda iz malce drugačnega zornega kota kot ti?! x:Dx

Kdo pravi kdo ima prav in kdo se moti? V bistvu ima vsak prav zase, mar ne?!Drugače pa če kupiš rumeni tuliman zato, da ga kupiš, kot obveza je nekaj drugega kot če ga kupiš ker si želiš tistvi tvoj nasmeh, kajne x;)x

LP x:)x

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjalica.. ti imas.. in hoces vec.. zato vlagas.. ker hoces vec.

Ne skusaj mi dopovedati, da je to mozno, ker je to ze v temelju nemogoce. Lahko pa da si pac samo tako obrnila besede..

Mozno je.. da imas.. in nekaj vlagas.. ?!! Hmm.. ok vlagas.. brez posebnega cilja.. ampak pocnes to vlaganje.. ker ti je to vsec.. zardi samega vlaganja.. in dobis vec.. To je mozno.

 

Tudi prva varianta je mozna.. ampak v prvi varianti se ti samo zdi.. in je skoraj resnicno.. ni pa resnicno.

 

Realnost... za to bi bilo potrebno odpreti novo temo.. Res je bolj realno, ce pises, da klavnice obstajajo.. ker pac obstajajo.. Pa kaj potem, ce je nekaj bolj realno.. To pomeni samo to, da je znano in da se dogaja v vecini.. Postalo je samoumevno. Ampak to ni izgovor, da ne potrebujemo spremembe.. To ni izgovor, da je tudi resnicno. Je pa realno.. in kaj potem? Vojan je tudi realna.. in ljudje, ki pisejo o miru.. so nerealni.. Res je.. ampak zame so realni.. in tisti, k ise vojskujejo so neraelni.

Tudi umsko vzdrazevanje EGOja na nivoju hranjenja EGA.. kar je nadomestek ljubezni.. je bolj realno in lazje doseci.. samo zame pac to ni realno.

Zame je realno vse, kar smrt ne izbrise.. in nerealno vse, kar se ob smrti izbrise. Torej iluzije smrt zbrise.. resnicnost ostane..

EGO je iluzija.. in se izbrise.. torej z njim vred tudi vse, kar clovek gradi na EGO-ju. In to so zelo kratkorocne nalozbe.

 

Denar sluzim.. in to nima veze s tem.. Ko um rabis, da sluzis denar.. ga uporabljas. ko ga ne rabis.. ga izklopis. Ko teces premikas noge.. ampka ko se vlezes nehas premikati noge a ne? Bedasto bi bilo videti nekoga ki lezi pod drevesom in brca z nogami, ce ne telovadi.

 

Tulipani.. hja.. pustimo to, da je moral tulipan umreti, samo zato, da sem jaz dobil nasmesek. Dobro, da nimas rada rebro.

Ce se tega ne dotikam.. potem je podaritev tulipana.. zato, da bi dobil nasmesek nesmiselna. Podaritev tulipana zaradi podaritve same.. je podaritev.. pricakovanje nasmeska.. ali racunanje na nasmesek.. je odnos postavljati v suzenjstvo.. in jetnistvo.

 

Partnerstvo mi je dano.. in otrok tudi.. in tudi jaz pravim, da je ljubezen dajanje in sprejemanje.. Je popolno zaupanje, ker se um izgubi.. Mora se izgubiti.. ker ga itak ne potrebujes takrat.. Zakaj bi ga rabil ,ce zaupas popolno..?? Takrat nisi pomemben ti.. zato se tudi EGO izgubi.. takrat je prisotnega bore malo miselnega procesa.. ali nic.

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:vragec:

 

 

hmmm.....

podnaslou:

kako chutimo soljudi tudi neznane....

bom direkt reku:

MEN SE GRAUZHAJO

skrajn cajt de zachne en tamanit....vse po vrst

 

 

666

tut che pisker okol obrnesh pa se nanga vsedesh.....she zmeri sedish na dnu piskra
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz bom raje sanjal s Sanjalico kot s tabo Tjazy.

Vsekakor mi je bližje razmišljanje Sanjalice kot Tjazijevo.

 

In, jaz pa rad uporabljam svoj um.

Na vseh področjih.

V poklicu, ko vozim avto, ko služim denar,

ko vzgajam otroke, ko načrtujem življenje in prihodnost,

skratka, meni je moj um všeč in ga vedno bolj treniram

in se vedno in vsak dan učim in spoznavam nove stvari.

 

Tjazy, seveda se motiš, jaz nisem nikoli trdil, da je ženina sreča odvisna od mene.

Lahko ji samo pomagam, da je srečna, skupaj sva lahko bolj srečna.

Da pa ni odvisna od mene pa še kako vem,

je bil trenutek v najinem zakonu ko je že razmišljala o drugem,

vsaj na tehtnici sem bil,

tako si ne delam utvar, da je odvisna od mene,

danes sigurne ne več, in sem še kako nadomestljiv. Kot vsi.

Pa ni neodvisna od mene samo glede sreče tudi glede hrane, denarja,

službe, življenja na sploh, je povsem neodvisna samostojna ženska.

In hvala bogu da je, drugačne si niti ne bi želel.

Tudi jaz sem neodvisen.

Je pa obema skupno življenje lepše, družinsko življenje

nama prinaša veliko zadovoljstvo in ga imam namen še naprej gojiti.

In se truditi in pri tem uporabljati TUDI svoj um.

 

To zame niso iluzije, zame je to ŽIVLJENJE, ki sem si ga izbral.

In ga živim s popolno odgovornostjo do sebe in vseh, ki živimo skupaj.

In še več, ponosen sem na svoje življenje in dosežke.

 

Sploh pa smo že zavili daleč od teme, ki je po Tjazijevih pogledih itak brezpredmetna,

saj kaj nam pa bo dinamika in kompatibilnost v partnerstvu.

 

Da se še malo navežem na bistvo teme.

Vojko nam tukaj skuša s svojim znanjem pomagati

imeti uspešnejše odnose.

Da nam pove na kakšnem nivoju sta dva kompatibilna, kje se podpirata in kje ne,

nam lahko pomaga graditi naprej, da je odnos še polnejši.

Vedno lahko gradimo na tistem kar imamo, prvo pa je da to spoznamo.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Guest sanjalica

podaritev tulipana.. zato, da bi dobil nasmesek nesmiselna. Podaritev tulipana zaradi podaritve same.. je podaritev.. pricakovanje nasmeska.. ali racunanje na nasmesek.. je odnos postavljati v suzenjstvo.. in jetnistvo.

 

 

A se ne strinjaš Tjazy da je VSE v tem zemeljskem življenju naravnano tako...da če nekje nekaj vzameš...drugje zmanjka...

 

Odločitev posameznika pa je, da preceni, kaj mu je v danem trenutku več vredno.

 

In Tjazy če imaš otroka...a nisi šel z njim nikoli na travnik, utrgal ivanjščico /da, jo ubil!/...in iz nje skupaj s svojim otrokom trgal venčne lističe, gledal otrokov zasanjani obraz...in šteješ...ljubi_ne ljubi_ljubi_ne ljubi.... potem mi je žal.

Žal mi je, če mu nikoli nisi odrezal veje, da jo je z nožem lupil, mu naredil loka, šel v gozd, nabirat gobe...

In karkoli od tega si naredil... /če si!/ potem si nekaj v zameno zato ubil.

Tako je življenje.

Če pa nisi, pa ... sta res najina svetova preveč drugačna, da bi lahko našla vsaj delček skupnega.

 

In vse je v življenju naravnano kot dajanje in prejemanje...

 

 

p.s. Po načinu pisanja, razmišljanja bi rekla, da ima Andrej dobrih 10 let (lahko tudi 15) več kot Tjazy. Kakorkoli jezi "mlade" bom rekla...določeni pogledi dozorijo po ..... po...določenih stopničkah x;)x :vragec: x^x

Sicer pa Andrej; podpišem se pod tvoj post :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Andrej, Mick, Otožna, Sanjalica, Tjazy (po abecedi)

 

Hvala vam vsem za kreativna in srčna pisanja. Samo želim si lahko, da bo še takšnih diskusij kot je tale, ki konec koncev kaže na naše podobnosti in različnosti pogleda na svet in seveda tudi ljubezen.

 

Prav na podobne pogovore naletim večkrat v svoji družbi in nekateri se med seboj ne moremo razumeti že zaradi pogleda na ta svet. In ko skušamo en drugemu dopovedati, pokazati svoj film, naletimo tudi na komunikacijske težave, saj že sam pri sebi opazim, da razumem - na primer Tjazyjev tekst popolnoma drugače, ko ga čitam sam - kot potem, ko je nanj prišel odgovor Sanjalice, Otožne ali pa tebe Andrej.

 

Poglavitno pri tem se mi zdi, da si s tem odpiramo pogled na svet, na medsebojne odnose, na razumevanje drugih - skratka: spoznavamo sami sebe.

 

Meni je to neizmerno lepo, hvala vam.

 

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Da se še malo navežem na bistvo teme.

Vojko nam tukaj skuša s svojim znanjem pomagati

imeti uspešnejše odnose.

Da nam pove na kakšnem nivoju sta dva kompatibilna, kje se podpirata in kje ne,

nam lahko pomaga graditi naprej, da je odnos še polnejši.

Vedno lahko gradimo na tistem kar imamo, prvo pa je da to spoznamo.

:palec: x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanjalica.. v bistvu nisem hotel vec nic naprej napisat, da se ne bi ta nesmiselna polemika nadaljevala.. ampak da ne bos mislila, da te ignoriram (to je lastnost tudi tistih, ki tako pisejo o ljubezni in slepijo druge z lepimi besedami - zgodovina se ponavlja..) .. kar bi bilo huje, kot ce bi te "napadel" ali kaj podobnega.. ti pac povem, da je vse cool.. in da te popolnoma razumem. Ampak a razumes ti mene? Si sploh poiskusila razumeti, kaj pravim?

 

Poznam ta EGOtrip, ki se zalima za lazjo in navidez lepso pot... in nic ni narobe s tem.. ce to tebe osrecuje.,. potem zdaj deluj tako... zame bi bilo nekaj od tega, kar ti pises nemogoce ziveti. Prevec bi me morilo to, da je vse samo na videz resnicno.

In ne govorim konkretno o tebi.. ker o tebi vem samo to, kar si tukaj napisala.. kar pa je malo vec kot nic.

 

In se neki.. kar je zelo ocitno.. A ves kako deluje cloveski um? Obicajno ne prebere tisto, kar je napisano.. in se ne potrudi razumeti.. ampak je prva stvar ki mu je najbolj pomembna.. kdo je to napisal.. ker razume itak samo tisto, kar ze ve. Ce beres knjigo ne mores zvedeti nic kar se ne ves. Lahko se nekaj naucis intelektulano.. anglescino ali zgodovino.. ali pa umetno ljubezen.. ampak zvedeti pa skozi branje nimas moznosti, na sreco.. Vse razumes skozi svojo preteklost.. in ko ima um informacijo, kdo je nekaj napisal.. in kadar obstaja dolocena zgodovina.. razume tako, kot hoce razumeti.. Odvisno od njegovega namena.. In sem se pac motil, ker sem mislil, da je tokrat po toliksnem casu namen iskren.. pa me je preslepil.. Morda me naslednjic ne bo vec.

 

In to.. kar pises.. kaj poceti z otroci.. (lok, gobe, rozce)... Jasno.. Tega jaz sploh ne pisem.. kar ne pomeni, da to ne delam.. in te drobne pozornosti.. To so stvari, s katerimi lahko drugim pihas na duso.. da zacnejo hranit tvoj EGO.. (pa ne tvoj.. ampak clovekov pac). Pac ne vidim smisla v tem, da bi o tem pisal in se izgubljal v lepih besedah.. v globeli. pa bi bilo vse drugace. Na to, ce moj otrok, odtrga rozo, ne gledam tako tragicno, kot sem to prikazal.. sigurno pa mu povem, za posledice, ki jih naredi, ce odtrga rozo. Vedno povem kaksne so posledice.. in nicesar ne olepsujem.

 

Blizu nas je ribogojnica.. in nekdo od sorodnikov je bil pri nas na obisku.. in so rekli, da bi kupili nekaj rib. Sli smo pes do te ribogojnice.. in ker je bilo ravno po prvem maju.. pikniki in podobno.. je bila kar guzva.. tako da smo morali cca 20 minut pocakati.. Bilo je tudi veliko otrok, ki so gledali kako ta gospa lovi ribe..

Z veliko mrezo je zajela nekaj rib in jih stresla v posodo.. in jih potem ubila s pomocjo elektricnega toka. Vso smo to gledali.. Kaj se je dogajalo v notranjosti posameznika, nihce ne ve.. sigurno pa bi bile zgodbe zelo zanimive. Posebno od otrok, ker so njihove kretnje in njihov izraz na obrazu povedale vse. Samo ce ga opazis! Z besedami zlahka preslepis kogar-koli.. s kretnjami nemogoce.. zato je potrebno forum jemati zelo z rezervo.

In ko je gospa zajela malo vec rib in jih stresla v posodo.. so tri ribe padle na tla.. na suho in so zacele skakati.. V tem trenutku sem se naucil.. v bistvu razumel zelo velik del cloveskega uma. Vecina starejsih ljudi se je zacelo smejati in dajati komentarje.. "poglejte otroci, kako skacejo.." in se dalje smejali.. In to cisto normalni ljudje.. takni, ki bi se brez oklevanja tukaj strinjali s teboj in andrejem.. Ljudje, kot smo mi.. srecni, ki se ljubijo, ki trgajo roze, ki nosijo tulipane, ki so pozorni do partnerja, ki posedujejo partnerja.. ga lastninijo, ki mu prepovedujejo in se izgovarjajo na ljubezen.. ki umsko razumejo vse.. vse vejo o ljubezni.. vsa druzbena, moralna eticna in ne vem kaksna se vsa pravila upostevajo.. ki so odgovorni.. zase, za druge in za socloveka, delajo svoje partnerje srecne.... pa so padli na tako zelo preprosti stvari, da verjet ne mores... Niso bili iskreni.. njihove kretne so povedale vse.. Vsi otroci pa so bili globoko razocarani nad svojimi starsi.. res zbegani. Vedeli so kaj je prav.. ucili pa so jih nasprotno.. to je ta idiotska socializacija.... ki jemlje svobodo na vsakem koraku. Clovek ne govori, kadar je iskren.. govori samo kadar hoce nekaj zakriti.., med drugim sem se tudi to takrat naucil.. To bi lahko prebral.. 100x v kaksni knjigi in bi vedel samo intelektualno.. razumeti ne bi mogel..

Mislis, da je eden od otrok padel na to finto? Odrasli so videli, da so otroci zbegani, morda je celo kdo pomislil, da to ni prav.. ampak, ker so hoteli obvarovati custva otrok.. in zakriti svojo resnicno naravo.. so se posluzili lazi.. in si nadeli tako strahovito idiotsko masko, da sem pac spustil eno svojo tipicno scorijonsko (asc) pripombo zaradi ketere se ena sorodnica potem cel dan ni pogovrjala z mano.. Ne vem, ce sem to smel ali ne.. ampak sem pac..

Potem pa smo bili mi na vrsti, da dobimo ribe.. in ker je imela moja hcerka ravo ta dan rojstni dan in je to povedal tudi tej gose, ki je lovila ribe.. ji je gospa.. v bistvu soseda.. podarila ribo.

Ulovila je manjso ribo, jo dala v posodo in rekla, naj jo zdaj oci (jaz) da v posodo z vodo.. in pritisne rdec gumb, s katerim spostis v posodo elektricni tok in ribo ubijes. Hcerka je pac delala po navodilih.. in skupaj sva prinesla ribo v posodo z vodo.. Potem pa je bilo potrebno pritisniti tisti gumb. In sem pristavil en stol, dal hcerko na stol, da je desegla gumb in ji povedal naj pritisne gumb.. in ji tudi povedal, da ce pritisne gumb, bo riba umrla.. in potem jo bo lahko pojedla. Lahko pa se odloci tudi drugace, in ribici podari se nekaj dni zivljenja... in jo odneseva nazaj v ribnik.. Verjetno mi potrebno posebej napisati, da ta odlocitev ni bila umska.. ker je bila tottalno brez razmisljanja.. in vse kretnje otoroka so pakazale, da se je otroku odvalil velik kamen iz srca.. ko ji ni bilo potrebno ravnati proti sebi. Lahko pa bi tudi sel v socializacijo svojega otroka.. jo obvaroval te zadrege ali poslusati sebe ali tisto gospo, ki ji je podarila kosilo.. in jaz pritisnil tisti gumb namesto nje. Ob morebitnem ugovoru otroka... bi ji lepo socializirano razlozil, da na tem svetu tako pac je.. in nekoc bo morala sama ubijati, pa ce ji je to vsec ali ne.

Kot si ti rekla... "In karkoli od tega si naredil... /če si!/ potem si nekaj v zameno zato ubil.

Tako je življenje." .. kar me je rahlo zmotilo.. ampak te ne obsojam.. samo dodajam moj pogled.. da zivljenje ni taksno... ampak je taksno, kakrsnega zelis imeti. Imas popolno svobodno voljo izbrati.. in samo neumska odlocitev je vedno pravilna.. ker um ni namenjen da bi z njim izbirali. Noben otrok, ne izbira z umom, zato vedno prav izbere.. res da se starsem, ki zivijo po svojih vzorcij in po svojih predsodkih in skozi svojo umsko navlako, zdi da izberejo narobe in da s taksno izbiro ne bojo mogli ziveti med norci.. ampak tudi to je potem samo izbira.. starsi samo zaradi svoje moci.. nasilno vzamejo otroku izbiro.. kar potem prefinjeno in z izgovorom ljubezni imenujejo.. da so za otroka odgovorni. Ker so otoci premajhni, da bi lahko sami izbirali. Kdo je tukaj zares premajhen me zanima??

 

Ko sva nesla ribo nazaj k ribniku, je hcerka rekla gospe.. da bi rajsi videla, ce bi ta ribica se zivela in jo prosila, ce te ribice ne bi ujela v mrezo.. ko bo naslednje dni lovila ribe.

Otok z vso svojo iskrenostjo in cistostjo.. prosi lovca naj te ribe ne ujame.. in lovec ji tega ne more obljubiti, ker nikoli ne ve katero ribo bo ujel.. in zadrega lovca je bila velika. Kretnje so govorile vse.. besede pa ni mogla spraviti iz sebe niti ene.. ker besede prihajajo iz uma.. to pa je bilo nekaj iznad uma.. Vse bi bilo v redu, ce otrok ne bi prosil lovca, naj te ribe ne ujame.. Ko se zgodi nekaj takega, kar um ne more predelati, se lahko zgodijo premiki... ne mores otroku reci ne.. za tako preprosto prosnjo.. in ne mores obljubiti.. To lahko povzroci, da se um umakne.. ego se umakne.. iluzije ni vec.. ostane samo se resnicnost.. .. in tega kot opazovalec ne mores spregledati. Vse je mozno v tem svetu.. potrebna je samo pravsnja situacija.. ki presega um. Med otokom in lovcem je potekalo orgomno notranje komunikacije in nobene besede.. vse kar je lovec naposled le uspel narediti.. ker je otrok nemo cakal na odgovor.. je to, da je objel otroka.. brez ene same samcate besede.. in za trenutek okusil neumsko resnicno ljubezen.. v kateri otroci, ki se niso poneUMljeni zivijo ves cas..

Tudi drugim takrat vec ni bilo do smeha.. in vsak posameznik, je to obcutil drugace. Tam so bile druzine.. ampak takrat druzine ni bilo.. druzina je bila samo se iluzija.. Vsak se je povsem individualno in popolnoma v svoji SAMosti okvarjal s to situacijo. V vsakem se je nekaj zgodilo... ampak v druzini, se pa ni dogajalo prav nic, ker je preprosto izmisljena. Ko je prisotna resnicna situacija se nihce ne okvarja z drugim.. ker ima dovolj dela sam s seboj.. Takrat druzina ne obstaja, druzba ne obstaja, naradonost ne obstaja.. takrat je mozno videti resnicnost.. in za vedno ves kaj so iliuzije..

Zgodba se je koncala tako, da sem jaz cez nekaj casa dobil "navodila" od sorodnice.. naj otoku razlozim, da ji lovec tega ne more obljubiti,.. ker lovcevo zagato je bilo potrebno nekako resiti.. kar je pomenilo, da se je um vrnil.. sitacije je bilo konec.. stari vzorci so se vrnili.. ni bilo skoka.. lahko bi bilo razsvetlenje.. pa ga ni bilo.. zopet bo potrebno pocakati na naslednjo situacijo.. ce zgresimo vse situacije.. nam se vedno ostane smrt.. ce umres zavestno je to skok v zivljeje.. ce umres nezavedno, ce pades v nezavest.. je to skok v novo rojstvo.. To je zelo ocitno v naravi.. Krog zivlenja..

In ker se jaz nisem premaknil.. je to storila ta sorodnica, cemur je sledilo, da se se en mesec ni pogovarjala z menoj.. ampak tako pac je. Ko bo prisel bozic, se bo topila od umetne ljubezni.. in ne bo vedela, da je umetna, zlagana, idiotska.. Polno bo daril, tudi roze bi mi trgala, ce bi takrat rasle.. zelela mi bo vse najboljse.. meni pa to preprosto ne pomeni NIC, ker v njenih oceh ne vidim tiste iskre.. ki je potrebna za resnicno ljubzen.. so samo nesmiselne besede in besede in besede... in lahko noc. Vsa ta situacija okoli bozica, je nacrtovana... je docela umska.. pri mnogih ljudeh obstaja zaradi strahu.. pred njihovim umskim bogom, ki domuje v njihovem umu in je ena velika LAZ.

Lahko je zadeva tudi iskrena.. kadar je prisotna iskra.. samo potem je prisotna celo leto in nujno je iznad uma.

Nato so se tudi pri drugih ljudeh pojavile besede in klepetanje.. ampak zgolj in samo zato, da skrijejo nekaj cesar se sramujejo. Kretnje so se vedno govorile svoje.. veliko je bilo zehanja.. in prestopanja.. in maskiranja z nesmiselnimi maskiranji.. Spet so se forimirale druzine.. etika, morala.. socializacija.. Sistem se spet vspostavil.. Resnicnost je odsla.. Dobrodosli v rutini, normah, etiketah, zaporih, suzenjstvu. Vecji del zivljenja stojimo v zaporih, vrata pa so odprta.

 

Si mogoce zdaj razumela, kaj skusam z vsem tistim lapsusom zgoraj-od vceraj, povedati? Razumevanje bo, ce bo, itak samo itelektualno.. ampak za kaj vec, potrebujes situacijo..

*** SVET JE NAREJEN PREPROSTO *** Tjazy
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...