Skoči na vsebino

Dinamika in kompatibilnost partnerstva


Vojko

Recommended Posts

:vragec: se pa vedno sili z nekimi neprimernimi izjavami, brez, da  bi ga kdo vprašal....

No, pa saj kasira tudi  - to svojeglavost. Pol je pa ves sam in izgubljen in tava naokoli brez prijatelja in partnerja in kdo ve česa še....

No, pa uživaj Aakhut,... a dvomim, da te to vrivanje v vse in vsakega osrečuje....

g.Vojc, točno zarad takih izjav, te bom ponovno spoštoval :palec:

nekaj je mešanje in kuhanje ..., a drugo pa je prekuhavanje le tega.

naj se loj zbira tam kjer je še odtOk.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala Free

 

Veš, tudi jaz sem človek in tudi zmotljiv.

In tudi 2 in 3 sta človeka in imata tudi sposobnost odločanja.

In KI je vseeno tudi le metoda.

 

Torej je veliko, veliko stvari, pri katerih smo samo približni. Prava realnost pa je ves čas tukaj -kolikšen del le-te pa se zavedamo? Kdo ve?

 

Imej se še naprej fajn. Vojko

ja, morda pa si vseeno zadel !?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

aurora 13. Sep 2003 ob 19:01 v temi: Devetzvezdni KI

 

Dragi Vojko!

 

S partnerjem sva poročena 20 let,za nama je 25 let skupnega življenja. Karakterjelno sva si zelo različna in zadnjih pet let sva se zelo odtujila, za sebe lahko rečem samo eno:PRAZNA SEM!Še sama ne vem kdaj,kako in zakaj je do tega prišlo.On je oseba,ki jo lahko ljubim od daleč. Ko sem stran od njega ga lahko brezpogojno sprejemam,vem,da v sebi ni slab,takrat do njega občutim ljubezen,ko pa prideva skupaj,pa kot bi me zadela strela-splahni mi vsa življenska energija.Zna samo sprejemati ...Pred leti je zbolel za avtoimunsko boleznijo(telo proizvaja protitelesa proti lastnim celicam)...prepričana sem, da bi z drugačnim pogledom na življenje ne zbolel...na nek način sem jezna nanj ! Imam pa občutke krivde....mož bolan ,mogla bi ga ljubiti...sprejemam ga kot očeta svojih otrok, lahko bi bila celo prijatelja. Za njega sem čudna ali celo zmešana,ko se razhajava v svojih mišljenjih...ob njem se počutim NIČEVO...on pravi,da je to samo v moji glavi...A je res ? Bolj ko se trudim,bolj se vse v meni upira. Za njega je pogovor pridiga in iskanje naših napak... Predvsem starejša hčer izkoristi vsak trenutek,da gre od doma....bojim se ,da bo zašla...jaz sem ji premalo,rabi očetovo ljubezen tudi ko ni najbolj pridna in ne izpolni njegovih pričakovanj....

V mojem življenju ne obstaja drugi možki,nisem resno razmišljala o ločitvi...

Ali lahko sama sebe pripravim do tega,da bi ga ljubila,da bi bila  spet ljubimca....toda jaz se ob njem počutim kot objekt in enostavno ne morem....

 

A sem naložila kaj???

Zanima me kaj ti vidiš v naju?A je najino partnerstvo še smiselno ?

 

Roj.podatki: jaz  7.5.1959

 

                  on:17.4.1955

 

                  hčerka:23.10.1984   -hčerka se vpisala na fil.faks-francoščina,latinščina.Želela na soc.pedagogiko,pa ni bila sprejeta.Misliš,da je obrala pravo smer ?

 

A sem prezahtevna ?  Imej se lepo ! LP

 

 

Aurora

 

Veš, o tem ali je partnerstvo smiselno ali ni - bom pustil odločiti tebi. Napišem ti lahko le tisto, kar izhaja iz DZKja in morda nekaj pripomb o tem, kje se morda kaj da narediti. Vendar je dobro vedeti, da se skozi toliko let skupnega življenja napletejo močne vezi, ki jih ni zlahka pretrgati. Menim, da bi ravno na tem področju bilo dobro, če bi govorila še s kom, da ti pomaga na tem področju svojega osvobajanja, saj si najbrž ti tista, ki se ne želiš odklopiti od njega..... Aja. Poleg tega ne gre vedno za lastnosti nekoga drugega - dostikrat gre za to, kako drugega sprejemamo in kako ga razumemo. Pa še to. Ne umišljaj si, da gre hčerka od doma le zato, ker ne mara napetih odnosov. Konec koncev je odrasla - z malo manj in drugačnimi izkušnjami kot jih imamo mi sami!

 

Pa poglejva zadevo po plati Devetzvezdnega KI-ja.

 

aurora 7.5.1959________ 7 5 7

partner:17.4.1955_______ 9 3 2

 

Uf!

 

Med vama je prav gotovo velika privlačnost - na katerikoli način. To je zelo močna vez, ki lahko veliko naredi za to, da dva lahko dolgo časa bivata skupaj. 7 - 9.

 

Vendar pa je komunikacija med vama zelo slaba oziroma napeta, poleg tega pa to napetost čutiš ravno ti tudi takrat, ko sta nekje zunaj v družbi. To napetost lahko drugače opišem tudi tako, da čutiš, kakor da te on nadzira - kontrolira. Kakor, da ima ves čas najmanj eno oko na tebi. Vendar si upam reči - da je to le tvoj občutek, njegov nadzor nad tabo pa je le energetski - kar ne pomeni, da te dejansko kontrolira. Kajti, če si prečitaš več o vijoličnih ognjih na moji strani, lahko vidiš, da se ti ljudje ne sekirajo kaj dosti za to, kaj počne njihov partner - razen, kadar partner sam tako hoče in sili v to. Ljudje kot tvoj partner so samosvoji in res je, da si v zakonu vzamejo malo več enakopravnosti - pa ne zato, da je ti imela manj! So polni energije - res pa je, da so letos lahko tudi precej zoprni, posebej, ko se jim zatakne takrat, ko bi se radi malo pohvalili...

 

Ti si človek, ki potrebuje veliko svobode in čeprav načelno odobravaš svobodo drugim, si najbrž včasih tudi malo ljubosumna. Potrebuješ veliko druženja z ljudmi in nato bi prišla v svoj dom in naredila vse potrebno, da bi se vsi imeli lepo.

 

Kje lahko kaj narediš?

 

Menim, da lahko veliko narediš le na komunikaciji. On te ne bo poslušal vse dokler ne bo povedal svoje beseda, zato poskusi, da vedno, ko prevzame besedo - vse pove do konca, nato nadaljuj ti - in tako znova in znova, potrpežljivo kot ti znaš. Bodi pozorna, da res razumeš, kar govori in ga raje sprašuj kot pa da mu "pridigaš". Skozi spraševanje mu lahko na lep in prijazen način poveš prav vse in to na takšen način, da te bo razumel - čeravno mislim, da je v prvi fazi pomembno le, da ga skušaš razumeti in nič dopovedati. Prepričan sem, da boš presenečena. Ko bo videl, koliko energije vlagaš v to, da bi ga razumela, se bo tudi on sam potrudil. Seveda tega ne bo priznal in ne pokazal in menim, da je bolje, da mu tega niti ne poveš, čeravno opaziš. Ti ljudje v življenju potrebujejo ogromno podpore od soljudi, da lahko funkcionirajo.

(prav zanima me, kdaj je on zbolel - je bilo to predlani ali lani?)

 

 

Življenjska smer!

 

Tako komunikacijo kot življenjsko smer imata zelo različno.

Po KIjevski plati je ravno življenjska smer tista, zaradi katere se ljudje začnemo razhajati, posebej v primeru, ko komunikacija ne teče dobro. Njegova življenjska smer gre proti ljudem in naravi, tvoja pa v smeri organizacijskih poslov in lagodnega življenja.

 

Če ne uspeta začeti komunicirati, potem bosta najbrž šla vedno bolj vsaksebi in prej ali slej je potem skupno življenje nemogoče.

 

Lep pozdrav, Vojko

 

Zapomni si: Komunikacija. Ali res razumeš kaj ti govori, ko ti govori?! -Vprašaj

 

 

 

 

hčerka:23.10.1984 7 9 3

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dragi Vojko!

 

 

Hvala za odgovor !

 

 

Vse je res- komunikacija 100 % NE teče.

To se je poslabšalo zadnje 2 leti, ker sem se tudi jaz nehala trudit...tisto veš....bom pa še jaz samo nase gledala,pa boš videl kako je....maščevanje x:Ix . Kako otročje neumno se včasih obnašamo....

Smatram,da je razveza najlažja rešitev oz, da največkrat sploh ni rešitev.....ponavljaš iste napake...

Mislim da sva si bila namenjena.....mislim,da morava še marsikaj razčistit oz.se naučit drug od drugega...Verjetno oz sigurno je rešitev samo v moji pripravljenosti,da ga poslušam in da ne pričakujem potrditve od njega,saj konec koncev moram sama najti zaupanje vase....

Pri možu se je pričela bolezen l.1990,ko mu je umrla mati(ne vem zakaj-vendar jaz vidim tu začetek bolezni)...zadnjih pet let se mu stanje slabša....(vključil se je v mrežni marketing,razmišlja samo o tem....ne pa tudi dela....jaz ga lahko le podpiram,nikakor pa se ne najdem v tem poslu...to mi zamiri)...mislim ,da vsi ti dejavniki vplivajo na njegovo zdravje....v meni pa tli jeza,ker ne vidi življenja širše..... denar pač mora biti,je pa še drugo v življenju....družina,služba,prosti čas-rekreacija,prijatelji,duhovnost.....Svoje delo imam rada,delam ga s srcem-on pač ne verjame,da imaš rad delo,ki ni dobro plačano.... Tako si dovolimo,da mali,brezvezni konflikti pretresajo naša življenja...V lanskem letu je imel kar kritično obdobje in v letošnjem letu-v avgustu ponovno,pridobil si je dodatno novo diagnozo bolezni,ki pa je spet avtoimunskega izvora.....le ta pa se je lahko pričela že kakšni dve oz. leto pred postavitvijo diagnoze...

Občudujem njegovo moč,kako prenaša fiz. bolečine, mislim pa,da v duhu trpi,kar ne bo priznal...

 

Kar se pa hčerke tiče....vem da ima svojo pot....hotela sem samo povedat,kako mož postavi zid,ko nekaj ni tako kot on pričakuje....kot da si ne zasluži njegove ljubezni,ker ne izpolnjuje njegovih pričakovanj.....želela bi med njima vzpostaviti komunikacijo, ker zdaj se je tudi hčer zaprla pred njim... verjetno pa je to njun problem,ki ga bosta morala sama rešiti med seboj....

 

Hvala Vojko še enkrat !!! LP

 

 

PS. Ali je moje osn. KI-jevo število 7? Jaz sem mislila da je 5.

Oz. saj niti ne vem,ali je prvo število osn.KI-jevo število ?

 

 

lep dan ti želim !

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

(popravljeno)
Dragi Vojko!

 

 

Hvala za odgovor !

 

 

Vse je res- komunikacija 100 % NE teče.

....................

......................

..................

Hvala Vojko  še enkrat !!! LP

 

 

PS. Ali je moje osn. KI-jevo število 7?  Jaz sem mislila da je 5.

Oz. saj niti ne vem,ali je prvo število osn.KI-jevo število ?

 

 

lep dan ti želim !

Aurora

 

Vidiš, pri takšnih odgovorih kot je tale tvoj,

pa dostikrat izgubim voljo in veselje do tega mojega hobija.

 

 

Zmotim se, ti pa rečeš, da je vse res!

 

Katastrofa.

Katastrofa na tvoji in na moji strani!

 

Zakaj?

 

- Ker nisem bil dovolj pozoren!

- Ker nisem znal napisati tako značilno, da bi se takoj uprla! in mi rekla NEEEEE, ne Vojko, to pa ne drži!

 

Ker si vse, kar sem napisal, vzela za 100 % resnico!

 

- Ali zaradi stiske v kateri si?

- Ali zaradi zaupanja vame?

......

 

Kdove zakaj!

 

 

Pustil bom post takšen kot je, naj bo v opomin meni in drugim. Tebi pa bom še enkrat napisal in upam, da boš sedaj zrla na besedilo z večjo pozornostjo - pa ne samo na besedilo ampak tudi na vsakdanje življenje!

 

Oprosti za napako, upam, da nama je obema v poduk.

Zdaj pa znova:

 

Aurora

 

Pa poglejva zadevo po plati Devetzvezdnega KI-ja.

 

aurora 7.5.1959_________ 5 6 4

partner:17.4.1955_______ 9 3 2

 

Na mojo srečo in tvojo nesrečo - zadeva ni nič boljša. Morda je tu razlog, da velja skoraj vse o komunikaciji, čeravno je zadeva obrnjena - v komunikaciji se njemu zdi, da je pod kontrolo -ne tebi!

 

Torej v tej situaciji ti napišem, da je komunikacija med vama slaba, vendar, da greš ti njemu malo na živce. Še vedno pa velja vse tisto, kar sem napisal o načinu komunikacije z njim - pusti ga, da pove svoje, raje ga čim bolje in čim več poslušaj.

 

Pri vajini skupni kombinaciji ni nič boljše, saj je izračunana življenjska smer različna - in prava tvoja je 4 - Torej bi rada dosegla nekaj na nekem nematerialnem nivoju. Nekaj visokega, lepega in od česar bi imela tudi kaj koristi.

 

No, takole Aurora.

Veš, najbolj pa mi je všeč tvoj odgovor meni, v katerem je zelo veliko življenjske resnice.

Praviš, da ločitev - ni rešitev!. Morda velja o tem vseeno razmisliti. Načelno je najbrž res - posebej, če bi spet lahko začela pri dvajsetih letih in z vsem tem vedenjem (vedeti), ki ga imaš danes. Vendar pa imamo vse na razpolago, edinole časa si ne zna vsak pridobiti neskončno (tisti, ki si ga znajo, tako ali tako nimajo tovrstnih težav).

 

Menim, da je o ločitvi dobro razmisliti, še preden je skupno življenje neznosno, preden bi prišlo do takšnih ali drugačnih obračunavanj, ko dva, ki se ljubita, ne znata živeti skupaj niti kot dva dobra cimra.

 

Aja, pa še hčerka!

 

hčerka:23.10.1984   -hčerka se vpisala na fil.faks-francoščina,latinščina.Želela na soc.pedagogiko,pa ni bila sprejeta.Misliš,da je obrala pravo smer ?

 

hčerka:23.10.1984 7 9 3

 

Menim, da je prava smer za hčerko karkoli kar je povezano z organizacijo, organiziranjem, osebno menim, da pa je s sociološko delo ne bo preveč razveseljevalo. Menim, da bi morala delati v public relations, diplomaciji ali pa kaj takega, kjer je dobro biti organiziran, kjer je pomemben nastop in eleganca, druženje z različnimi ljudmi...

 

 

Lepo se imej, Vojko

Popravljeno -> Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

VOJKO

 

Nikoli ne izgubi veselja do svojega hobija zaradi NAPAK drugih oz.zaradi ljudi,ki ti mogoče ne odgovarjajo....

 

Vojko... x:Ix moj osnovni Ki 7, podznak ? ali ni 8??Za tretjo pa tko ne vem, kje jo naj najdem...

imava kaj karmično nerazrešenega :inocent:

 

Jaz v tem ne vidim nobene katastrofe in še vedno 100% trdim,da je pri nama s partnerjem osnovni problem komunikacija...trenutno z obeh strani...tu ni bilo nobene pomote... o drugem pa niti ni bilo govora...vsaj ne tako,da nebi bilo z moje strani nemogoče....

Zaupam pa ti,čutim,da TI lahko, pa še berem tvoje malje z velikim zanimanjem in veseljem,saj sem se doslej skoraj z vsem strinjala...pa ne zato,ker ne bi znala reči NE x:)x . ....

ZATO NIKAR NE IZGUBLJAJ VESELJA!!! Če bi napisal nekaj zame,kar nisem, vedi,da bi to SIIIIIIIIIGURNO povedala!

Nikakor se ne strinjam s tabo,da ne znam reči ne....mislim,da bi imela s partnerjem veliko boljši odnos,če bi znala bolj kimati in se podrejati. Moram reči,da imam rada lagodno življenje,toda nikoli nisem dala prednosti pridobivanju materialnih dobrin.... To,da grem možu na živce vem... v tej situaciji,mu res bore malo dajem in res,da še dobra cimra nisva....vseeno bom še poskusila nekaj naredit in sicer z vedenjem, da lahko spremeniš samo sebe....

Živim predvsem po načelu,da se vsak uči na svoj način.Moj način ni njegov,ne tvoj,....Toda vsi iščemo sebe in to spoštujem ! Zaradi svojega prepričanja ne zaničujem prepričanje nekoga drugega,saj vem ,da bova nekoč našla skupno pot...Problem pa je v tem,da je to enostavno pri bežnih znancih,prijateljih oz pri ljudeh,ki imajo podobna razmišljanja kot mi sami....

 

Vsak poduk pa tudi vedno prav pride.....vzamem na znanje !

 

Veliko uspeha in veselja pri tvojem delu še naprej !!!!!!!!!

Oprosti za nesporazum...... Hvala !!!!!!!!

LP

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

VOJKO

 

Nikoli ne izgubi veselja do svojega hobija zaradi NAPAK drugih oz.zaradi ljudi,ki ti mogoče ne odgovarjajo....

 

Vojko...  x:Ix moj osnovni Ki 7, podznak ? ali ni 8??Za tretjo pa tko ne vem, kje jo naj najdem...

imava kaj karmično nerazrešenega :inocent:

 

Jaz v tem ne vidim nobene katastrofe in še vedno 100% trdim,da je pri nama  s partnerjem osnovni problem komunikacija...trenutno z obeh strani...tu ni bilo nobene pomote... o drugem pa niti ni bilo govora...vsaj ne tako,da nebi bilo z moje strani nemogoče....

Zaupam pa ti,čutim,da TI lahko, pa še berem tvoje malje z velikim zanimanjem in veseljem,saj sem se doslej skoraj z vsem strinjala...pa ne zato,ker ne bi znala reči NE x:)x  . ....

ZATO NIKAR NE IZGUBLJAJ VESELJA!!! Če bi napisal nekaj zame,kar nisem, vedi,da bi to SIIIIIIIIIGURNO povedala!

Nikakor  se ne strinjam s tabo,da ne znam reči ne....mislim,da bi imela s partnerjem veliko boljši odnos,če bi znala bolj kimati in se podrejati. Moram reči,da imam rada lagodno življenje,toda nikoli  nisem dala prednosti pridobivanju materialnih dobrin.... To,da grem možu na živce vem... v tej situaciji,mu res bore malo dajem in res,da še dobra cimra nisva....vseeno bom še poskusila nekaj naredit in sicer z vedenjem, da lahko spremeniš samo sebe....

Živim predvsem po načelu,da se vsak uči na svoj način.Moj način ni njegov,ne tvoj,....Toda vsi iščemo sebe in to spoštujem ! Zaradi svojega prepričanja ne zaničujem prepričanje nekoga drugega,saj vem ,da bova nekoč našla skupno pot...Problem pa je v tem,da je to enostavno pri bežnih znancih,prijateljih oz pri ljudeh,ki imajo podobna razmišljanja kot mi sami....

 

Vsak poduk pa tudi vedno prav pride.....vzamem na znanje !

 

Veliko uspeha in veselja pri tvojem delu še naprej !!!!!!!!!

Oprosti za nesporazum...... Hvala !!!!!!!!

LP

Aurora

 

Lepa hvala za razumevanje, ki si mi ga pokazala.

 

Nekaj sem pa le naredil narobe - najbrž je to, da sem ti odgovarjal takrat, ko sem bil preveč zaspan - tako kot zdajle - potem ga pa lomim. Sicer pa je takole:

 

Nisem imun na energije, ki plujejo skozi nas. In to bi moral bolj upoštevati, saj sem ravno ta mesec v položaju, ko lahko naredim veliko napak ravno pri dokumentih, denarju itn - v hiši 4.

 

Torej, to mi je v opozorilo, da bom veliko, veliko bolj pazljiv.

 

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

VOJKO.......... :palec:

Hvala, Aurora

 

Uf, kako je "hudo".

 

Včeraj spet napake - napake v izračunih - in celo takrat, ko sem bil še popolnoma spočit. Zdaj poskušam ohraniti zavedanje o napaki vsak trenutek, če pa ne bo šlo, bom javno interpretacijo za ta mesec dal na stran.

 

Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dragi Vojko!

 

Ponavadi delamo ljudje napake, ko smo že tako rekoč strokovnjaki na nekem podrčju in postanemo že preveč rutinski....

 

Toda sigurna sem,da pri tebi ne gre zato !!!!! [/b]

 

Kot praviš,nisi imun za energije.... Sigurno ,da ne , posebej zato,ker si odprta osebnost,na razpolago vsem..... in glede na to, je moralo priti tudi do tega.... mogoče je to samo znak,da si moraš vzeti tudi nekaj časa samo zase,da ne pregoriš...Ne koncentriraj se na napake,ker boš spregledal uspehe....Posveti se SEBI,svojim čustvom in se prepusti ljubezni....mogoče rabiš mal razvedrila,takega za sebe, ne da delaš za druge...

 

Saj ne bo dolgo trajalo,samo mal izklopi !

 

Z ljubeznijo.... Aurora

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vojko, vsakdo se moti in napake so zato, da se odpravljajo, mar ne? Saj se tudi iz napak učimo. Tko, da...

Ko se napaka opazi, se popravi. škode pa tko ni veliko.

Torej, kaj bo ta mesec al pa je blo?

Hvala lepa Otožna

 

Res je. A veliko lepše se je učiti iz tujih napak, vendar se iz svojih učim hitreje - kadar jih opazim!

Veš, povabim te na svojo spletno stran, če pa bi rada vedela kaj več zase, pa kateri drugi dan, saj grem zdaj spat.

 

Hvala še enkrat, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dragi Vojko!

 

Ponavadi delamo ljudje napake, ko smo  že tako rekoč strokovnjaki na nekem podrčju in postanemo že preveč rutinski....

 

Toda sigurna sem,da pri tebi ne gre zato !!!!! [/b]

 

Kot praviš,nisi imun za energije.... Sigurno ,da ne , posebej zato,ker si odprta osebnost,na razpolago vsem..... in glede na to, je moralo priti tudi do tega.... mogoče je to samo znak,da si moraš vzeti tudi nekaj časa samo zase,da ne pregoriš...Ne koncentriraj se na napake,ker boš spregledal uspehe....Posveti se SEBI,svojim čustvom in se prepusti ljubezni....mogoče rabiš mal razvedrila,takega za sebe, ne da delaš za druge...

 

Saj ne bo dolgo trajalo,samo mal izklopi !

 

Z ljubeznijo.... Aurora

O Aurora,

 

iz tvojih ust v Božja ušesa.

 

Sem odprt in sem zaprt. Kakor kdaj in kakor za katero stvar.

Opazil sem, da je dostikrat premajhna pozornost in preveliko navdušenje - in oboje škodi. Kadar sem lepo v ravnovesju se mi zgodi kaj malo napak - ali pa jih vsaj takoj opazim - še preden odprem usta.

Je pa zanimiv tudi takšen čas, saj je tako kot si napisala - morda si vzamem več časa zase in se v tem času učim in živim. Prav lepa je tale tvoja želja in se mi zdi prav, da jo vsaj malo upoštevam. Sicer pa delam zase takrat, ko delam za druge - to me osrečuje, vendar se ve, tudi tu je meja, kajne?

 

In hvala ti za lepa čustva. Tudi tebi želim Ljubezen, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vojko, jaz sem vedno radovedna in vedno me kaj zanima, ampak ti si kar vzemi čas (sem tudi razumevajoča, ha ha).

Hvala

Otožna, hvala

 

Saj ni panike, vendar paše malo pavze - predvsem pa zame - raznolikosti...

 

Pa mi napiši vprašanja o tem, kar te zanima!

 

Lepo se imej, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz:21.12.1972

partner:15.05.1968

Najin odnos šepa, že kar nekaj časa. Mogoče je temu kriv on, mogoče jaz. ne vem, ampak ...

Otožna

 

Prav lepa hvala za vprašanje.

 

Najprej izven konteksta DZK!

 

Kdo pravi, da mora biti nekdo KRIV!? Se ti ne zdi, da smo s tem, ko iščemo krivca, smo že na stranski poti rešitve težave?

 

Načelno (po moje) nisi kriva niti Ti, niti On!

 

Zdaj pa poglejva skozi DZK:

 

Otožna:21.12.1972 1 7 8

Otožen:15.05.1968 5 8 2

 

prvo število: notranji jaz - ko ga realiziraš si srečen, srce

drugo število: karakter - zunanji jaz - ko ga realiziraš si vesel, komunikacija

tretje število: energetski jaz, življenjska pot, način realizacije načrtov

 

1. Osnovno število - srce

Otožna: 1

Otožen: 5

 

Zanesljivo je med vama zelo močna privlačnost - ki je zelo močna osnova dobrega partnerstva. 1 in 5 sta si različna in njegova energija 5 je tista, ki nadzoruje in tudi uničuje energijo (pretvorbo) bele vode 1. Torej. Po eni strani je med vama velika privlačnost - posebej ko sta sama - v intimnem stiku - ko ga zagledaš že na daleč ti je všeč (če le trenutno nisi obremenjena s stvarmi, ki so se vama zgodile). Po drugi plati pa, se v njegovi bližini lahko dostikrat počutiš kot, da upravlja s teboj, da te ves čas nadzoruje. Ti potrebuješ svobodo, on ti jo že s samo prisotnostjo krati.

(Na tem področju si lahko pomagamo le s tem - da se spoznavamo)

 

Ti:

Voda v zaprti posodi izgubi svojo kristalno čistost, izgubi svežino, izgubi svojo moč. Voda potrebuje neprestano gibanje, družbo in raznolikost, tako, da ima s svojo izredno intuicijo priložnost spoznati katera čustva so njena in katera so čustva, ki jih samo odseva iz svoje okolice. Dokler tega ne spozna, je več ali manj odvisna od tega, kako zadovoljna ali nezadovoljna je njena okolica. Če tega dejstva ne poznaš - ali pač ne jemlješ resno - je lahko že možnost, da je Otožen v težavah povzroči situacijo, ko ti odsevaš njegove težave, ko jih čutiš kot svoje in mu jih vračaš, kar povzroča še večje težave, saj je on popolnoma drugačen od tebe.

 

On NI KRIV, da je takšen kot je.

Ti nisi kriva, da si takšna kot si.

 

On:

Ljudje rumena prst 5 - prečitaj na moji strani DZK-rumena prst 5

 

Privlačnost je ena najpomembnejših in najmočnejših elementov

za uspešno življenje - vendar je prav konkretna:

kombinacija 5 - 1 ena najtežjih kombinacij za skupno življenje.

 

2. podznak - komunikacija

Otožna:7

Otožen:8

 

Komunikacija je dobra, kadar sta oba v istem podznaku

Vse druge kombinacije prinesejo takšne ali drugačne težave v komunikaciji - v razumevanju drugega. Seveda je to tisto, kar lahko med nas prinese razkol - posebej v takšni družbi kot je današnja, ki se ukvarja le z zunanjostjo, ki bi rada izbrisala naša čustva in bi postali robotki, ki bi se razmnoževali in delali čim več in čim boljše za čim manjše stroške.

Komunikacija je tudi edino področje, kjer lahko spreminjamo svojo komunikacijo, kjer si jo izboljšamo, brez posledic, da bi prizadeli škodo sebi. Lahko se potrudimo razumeti drugega že s tem, da ga - v trenutku, ko nas je nekaj prizadelo - vprašamo, če je res hotel to - kar čutimo. Poskusimo razumeti njegov način komunikacije v različnih situacijah, poskušamo čutiti njegove občutke, težave itn. Prav lahko pa ga po tem povprašamo, čeravno je veliko boljši način - da sami izrazimo svoja čustva, saj nam bo partner prej ali slej tudi začel zaupati, kaj je čutil v določeni situaciji.

 

No pri rumeni prsti 5 je to težko!

Pri beli vodi 1 je to težko!

 

Prst pet se v težavah zapre v svojo votlino in ko težave reši, pride ven kot zmagovalec. Prst 5 ima strah, ki ga ne prizna. Ko ima kdorkoli opravka s prstjo 5 - se opeče, če mu želi pomagati ali pa tudi če mu želi škodovati. Zato je potrebno k prsti 5 pristopati čist, brez "zemeljskih" namenov.

 

Voda 1 - kot sem že prej povedal, pa običajno ne ve, kaj so njena čustva, kaj pa čustva, ki jih sprejema (zrcali) od okolice. Tako je vsako izražanje čustev, ki jih čuti lahko svojevrstno zavajanje, ki se ga niti sama ne zaveda! Zato je tako pomembno, da gre v družbo, zavedajoč se svojih občutkov in sprememb le-teh, ko se ji približa neki človek. Zato je dobro spoznavati se, najprej v družbi posameznikov - kjer drugi ne vedo, kje smo in kaj delamo, kasneje pa v večjih družbah.

 

Vajina komunikacija je težavna in vaju ne podpira v vajinem skupnem življenju.

Komunikacijo se da izboljšati, vendar v naravi ostane vedno enaka

 

Življenjska smer

 

Otožna: 8

Otožen: 2

 

Življenjska smer je ravno tako pomemben faktor v skupnem življenju, saj je od realizacije le-te odvisno, ali smo s svojim življenjem zadovoljni ali ne. Če prepustimo svojemu partnerju - da gre proti svoji življenjski smeri in mu pomagamo, bomo ravno tako nesrečni kot, če se upiramo. Potrebno je sodelovanje, ki pa je več ali manj možno le ob dobri komunikaciji - saj je za uspešno skupno življenje potrebno, da svoje cilje dosežeta oba.

 

(ena od "izjem" so ljudje, ki imajo življenjski cilj in osebnost takšno, da pomagajo drugim, k njihovim ciljem - 2 5 2 - in na ta način dosežejo svoje cilje)

 

Vajini cilji so različni. (Menim, da so sedaj prišli časi, ko počasi odkrivata vsak svoj življenjski cilj - ali pa vsaj eden od vaju). Glede na to, da je komunikacija različna - se ne razumeta. (eden reče "sladka kava" (pa misli, da je presladka), drugi mu da sladkor, da bi si jo osladkal, ker misli, da bi partner bolj sladko kavo!!!).

 

Tako imata (po DZK) malo možnosti za uspešno nadaljvevanje življenja, RAZEN, če bi oba začela intenzivno delovati na izboljšanju komunikacije. Ravno tu pa se najbrž zaplete. On je v komunikaciji nepopustljiv, trdno gre v svoji smeri in se le stežka premakne. Morda tudi zaradi strahov, ki jih ne prizna. Pri njemu bi morala delovati počasi, konsistentno in vztrajno. Da pa to lahko dosežeš, bi bilo potrebno - kot sem ti napisal že prej - da najprej spoznaš to, kdo si ti in na kakšen način čutiš in odsevaš druge. Letos se ti to ne bo zgodilo. Naslednje leto pa se ti bo v tvojem notranjem svetu zgodilo toliko, da si sedaj najbrž niti predstavljati ne moreš. Pa nisem rekel, da ne začni z delom pri sebi takoj sedaj.

 

(Lepo se lahko opazi pretok energije pri ljudeh, ki jih dobro poznaš - na primer takole preko pisanja, za katere veš, da so iskreni, si se z njimi morda celo pogovarjala po telefonu - ko pa si z njim osebno, so zadeve povsem drugačne......

 

Oprosti.

 

Lep pozdrav, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hoj, Tayra17

 

Tole je odgovor na tvoj post v Zanima me ena mala razlagica

Jst bi nekoga prosila, če mi lah pove, če je dobr zame da mam fanta, ki je devica-sonce & venera in škorpijon-luna & ascedent. Jaz pa sem lev-sonce, devica -venera, ribi-luna, pa tehtnica/devica(na meji)-ascedent.

 

Zato ker sam običen opis ascedenta v škorp. in prav tako lune mi ni glih všeč, še posebej ker se prav zavestno izogibam takih ljudi, zdaj sem pa zgleda da naletela na enga tazga.  

No sej se razumeva, sam zna bit tečn včas ja.

 

Prosim če mi lah kdo to kombinacijo mal opiše, v parih stavkih, pa bom vesela.

 

Evo datume: jst- 27.07.1983 ob 10:25

on- (danes)  20.09.1982 ob 10:50

 

Ker se ne razumem prav dobro na "klasično" ali "zahodno" astrologijo, sem potreboval datum, saj ti ne znam razlagati iz prvotnih opisov.

 

Koncepte in opise posameznih znakov ter mesečni in letni predvid si lahko prečitaš na strani Devetzvezdni KI

 

Pomen in razlago posameznih števil pa tudi v prejšnjih postih (že v enem nazaj, še več pa v prejšnjih)

 

Pa pojdiva:

 

Tayra17: 8 6 7

Partner: 9 7 7

 

Za vesel začetek: Ja, imata dobre pogoje za skupno življenje!

 

Vendar je dobro in prav, da že ob samem začetku dasta veliko poudarka na komunikacijo, saj imata tukaj razhajanja. Komunikacija pa je stvar, ki se jo DA izboljšati in jo pripeljati skoraj do popolnosti, če si dva le dovolj zaupata. Na tem področju boš (imaš) ti več težav kot on. (veliko več) in ti si tista, ki lahko največ naredi za uspešno zvezo.

 

Zdaj pa od začetka:

(zadeva velja, če sta že samostojna - neodvisna od materialne podpore staršev, oziroma, da živita ločeno od njih - oziroma, ko bosta živela ločeno od "podpornikov")

 

1. prvo število - notranji jaz, srce

Tayra17: 8

Partner: 9

Ti se dobro počutiš ob njem, daje ti topel občutek. Morda v intimnih stikih (ni nujno telesnih) ni ravno najmočnejšega ognja, ki si ga skoraj vsak želi, vendar je lepo. (prav čudno je, da je imel dovolj potrpljenja s teboj - da je bil tako vztrajen, da si je pridobil tvoje prijateljstvo, saj ti običajno potrebuješ izredno veliko časa, da se ti kdo zares približa).

Tvoja težava je, da si v komunikaciji izredno resna, ekzaktna in relativno hladna (seveda se to tebi ne zdi tako - povprašaj znance!) Po drugi plati, pa se ti zdi, da te on prav tu včasih "potolče". To je takrat, ko ti nisi s srcem pri njem. Tvoje srce ima svoj oltar, ki ga ne kaže nikomur drugemu. Oltar je urejen povsem po tvoje in se ne meniš prav dosti, kako imajo te stvari urejeni drugi. To je tvoja skrivnost. Vendar pa boš morala - če boš želela imeti res pristen kontakt z njim, žrtvovati možnost, da se bo za tvoje skrivnosti izvedelo v malo širši krog. Z zaupanjem - razkritjem svojega notranjega sveta boš namreč z njim navezala topel, iskren stik, vendar pa on ne zna čuvati informacij samo zase in bo to prej ali slej izblebetal - tako ali drugače. Pa mu ne zamerit. Tega on enostavno - ne more drugače. V skupnem življenju so to tudi ljudje, ki sebi vzamejo malo več enakopravnosti v enakopravnem odnosu.

Še ena tvoja težava pa je, da tvoja notranja energija podpira tvojo zunanjo - belo kovino 6 in morda preveč poudarjaš stvari, ki te ne peljejo do sreče. Poslušaj svoje srce - poskusi uravnotežiti notranjost in zunanjost. Uresničitev notranje želje = sreča, uresničitev zunanje želje = veselje.

 

kompatibilnost = DA

 

2. komunikacija:

Tayra17: 6

Partner: 7

 

Tu je težava. Ti si v komunikaciji nekako počasna, stroga, hladna in "freh" - direktna. On je hiter, zabaven in razdrobi bistvo na mnogo koščkov - posebej, če je v težavah.

Recept: Ko čutiš, da si prizadeta izrazi svoja čustva, povej mu jih. Ko čutiš, da je prizadet, skušaj v svojo komunikacijo dati več toplote (zdelo se ti bo, da si že patetična) in mu razloži na drug način.

 

Komunikacija: Učenje, sodelovanje, piljenje

 

3. Energetski jaz, življenjska smer

Tayra17: 7

Partner: 7

 

Nekako na podoben način gresta proti svojim ciljem, ki so tudi podobne narave, čeravno se morda tega še ne zavedata. Oba bi rada lagodno in brezskrbno življenje, ki bi ga živela s čim manj truda.

(še mnogo tega za napisat, vendar menim, da ni potrebno)

 

Zaključek:

 

DA. Z dobro komunikacijo pa si izboljšata izmenjavo informacij, da ne bi prišlo do nerazumevanja - do tega, da bi z napačno komunikacijo mislila (eden in drugi), da imata različne cilje.

 

Očitno si srečala solidnega možnega partnerja! Vendar brez zavesti o tem, da partnerstvo gojimo ves časi - vsak trenutek, lahko vsaka še tako odlična zveza razpade kot se lahko ohrani in zelo lepo cveti taka, kjer si oba na pravilen način (srce, spoznavanje sebe, komunikacija) prizadevata za skupno življenje, čeravno po nobeni astrologiji nista kompatibilna.

 

Ravno to je pomembno. Mnogokrat ne uresničimo ravno svojih naravnih darov, saj jih ne cenimo - saj jih imamo. Radi pa bi tisto, česar nimamo. Na področju, kjer smo slabi si prizadevamo in dosežemo marsikaj. Kaj bi šele lahko dosegli, če bi si tako prizadevali na področjih, kjer smo nadajeni!!!

 

 

Čestitam.

 

Lepo se imejta, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vojko!

 

Najlepša hvala, za tvoj trud.

Se pa strinjam in skoraj popolnoma z vsem kar si napisal. Res je, da mi človek težje pride blizu, da sem včasih hladna - tega se zavedam, pa skušam to premagat, ampak moram še mal na zaupanju dogradit, pa bom pol verjetn bolj, ne vem če bi lah tako rekla, sproščena.. Pa na komunikaciji bo tud treba še mal delat, je pa res da mi je z njim lepo in prav uživam v njegovi družbi - ja prav toplo mi je pri srčku, ko sem z njim, :2src: sam to mal premal pokažem.

Ampak temu, DA PA RAZDROBI BISTVO (pa če je to kakšen problem samo še bolj) NA MNOGOOO KOŠČKOV, sem se pa prav nasmejala, ker je čist res. In je prav hecn ko začne neki bluzit in se sam še bolj zapleta, takrat se mu kar smejat začnem, sam pol ma sam še en razlog več za razglabljat - zakaj se mu smejim... jooo včas preveč razmišla. xrolleyesx Ampak je simpatičen po svoje. x:Dx

 

Res, hvala ti za ta odgovor pa lepo se imej!

"Kam gredo ptice umret?"
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vojko, kot sem ti že nekje napisala, hvala za odgovor in ne nisem še bolj otožna, mogoče sem le spoznala, da tako pač je(občutek krivde me tud daje :xx!: )

Lep dan ti želim.

Otožna

 

Toliko si kriva kot kamen na poti na Veliko planino!

 

Ti si edini človek, ki je s teboj celo življenje - in še tega obtožuješ krivde - daj, ne lomi ga prosim!

 

lp, Vojko

Si želiš več od življenja?
Privošči si življenjski coaching!


Vojko J Kalan

e: vojko@9zvezd.com

t: @vojko_9ki

t: @vojko629

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...