Skoči na vsebino

Mudre


Tan

Recommended Posts

Mudre so razdeljene v tri vsebinske sklope (duša, telo, um) Izmed tistih za dušo velja omeniti mudre sreče, ljubezni, zaupanja, modrosti, zadovoljstva, uspevanja, pomoči v težavnih okoliščinah, nežnosti in nasveta. Z mudrami poskrbimo za zdravje, mladost, energijo, močne živce, preprečevanje stresa, zdravo srce in prsi, dolgoživost in neutrudnost. Mudre za um prispevajo h končnemu značaju, neustrašnosti, sproščanju občutka krivde, potrpežljivosti, umiritvi uma, bistremu umu, močni samozavesti, preseganju jeze, ravnovesju duha in sočutju. Yoga ima mnogo zdravilnih učinkov na naše vsesplošno fizično, psihično in duševno telo.

 

Drgač pa preber od Sabrine Meško "Mudre"

Dear Human,
You've got it all wrong. You didn't come here to master unconditional love. That is where you came from and that is where you will return. You came here to learn personal love. Universal love. Messy love. Sweaty love. Crazy love. Broken love. Whole love. Infused with divinity. Lived through the grace of stumbling. Demonstrated through the beauty of... messing up. Often. You didn't come here to become perfect. You already are. You came here to be gorgeously human. Flawed and fabulous. And then to rise again into remembering. (unknown)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz imam od Sabrine Meško - mudre Lev x^x in jih občasno delam. Predvsem mudra orazumevanja in mudra srčnosti mi je luštna.

 

ta prva uravnoveša 1. in 2. čakro, barve ki ji pripadajo so rdeča in oranžna, mantra pa RAA MAA.

Izvaja se tako da sedimo vzravnano. Kazalca zaokrožimo pod palca, druge prste iztegnemo. Dlani gledajo navzdol in počivajo na kolenih. Dihamo počasi dolgo in glooko. Jaz se ob tem osredotočim na čakri in ponavljam mantro. xsrcx

 

Mudra srčnosti nam pomaga prepoznati in sprejeti ljubezen ter razumeti bolečino, jo sprejeti in spustiti stran. Uravnoveša 4. čakro, barva je zelena.

Delamo jo tako, da sedimo vzravnano. Roki dvignemo in upognemo v komolcih, palca položimo pod pazduhi. Dlani so vodoravno iztegnjene in gledajo navzdol,usmerjene druga proti drugi.. Pri vdihu se razdalja med sredincema še poveča, pri izdihu pa se dotakneta ali prekrijeta. Dihamo dolgo počasi in globoko. xsrcx

 

 

Avtorica xsrcx :

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Prosila bi za kakšen intrnetnoi naslov kjer bi lahko čimveč zvedela o mudrah. Iskala sem, pa nisem nič našla. V naprej hvala.

Hej Tan, imaš isto ime kot moj bivši sodelavec iz Malezije.

Ja sam ka mali pao s lipe
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

O, mudre, fajn, da imamo tudi to (*nimam izkusenj). x8Dx :palec:

 

Sem se pa vtaknila zato, ker je bilo nekje omenjeno, da je Aira nekomu... hmm... podobna... xscratchx... aha, najbrz (morda?) Violeti..

No, ne bi rekla, meni pa se zdi nekako 'podobna' Sabrini Mesko - in ko smo ravno v tej temi, ki je notri in ki jo je -nakljucno- ravno odprla Aira, se mi zdi zanimivo.

Jaz iščem le eno; da bi izrazil tisto, kar hočem. In ne iščem novih oblik, temveč jih najdem.

Picasso

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 2 years later...

Sem našla še eno dobro stran o mudrah.

 

Sicer pa na svojem blogu počasi zbiram vse kar najdem napisanega o mudrah. Mi je všeč ideja muder ... da se zdraviš s položaji rok, pa z dotiki prstov...

Pri duhovnosti ne gre za težnjo po biti duhoven, temveč pomeni biti resnićen.

Spirituality is not about being spiritual. It's about beeing real.

by Tony Samara

 

NAGAJIVA USTVARJALKA

RECEPTKI

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sabrini? xDDx x:Dx ful mi je luštna... še posebej odkar je malo "izpopolnjena"... (podoba duhovne venere....... x:px x:Dx )

 

A to Sabrina? Na par slikah v svoji knjigi je kr grozna.... :eek:

 

Neki vse uštimana, naličena in ne vem kaj še - zraven pa pogled ko da bi ubijala... x:Dx

cosmic dancer
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
Jst sm jih neki časa, sam prekratko, da bi vidla učinek. Moj prvi vtis je bil, da je težko tri minute roke držat nad glavo (mudre za Ribe) ;)
OM. ŠANTI. ŠANTI. ŠANTI. http://www.maat-center.com/forum/img/forum_avatars/om.jpg
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 1 year later...

Mudre - energijska in simbolna govorica rok

(23:48) Mudre so način uporabe rok in telesa, pri katerih s pomočjo posameznih gibov in položajev spodbujamo določene psihološke in energijske kvalitete. Kakšna je dejanska uporabnost muder? Ali je za današnjega človeka to znanje praktično uporabno? O mudrah je spregovoril Primož Škoberne, Šola zdravja Eliksir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

duša in um ne obstajata.

 

Folk si ustvarja probleme, ker brez raazrešavanja problemov ne zna živet.

Trajna sreča in nirvana in razsvetljenje ne obstaja

protestno masturbira na marsino sliko.
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...


  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...