Skoči na vsebino

Dharma


Antoninus

Recommended Posts

in kaj je večnega v nas samih? duša. se pravi, Sanatan dharma se nanaša na dušo in ne na telo.

Se mi zdi, da enačiš pojem duše in Duha.

 

Duh je prabit vsega stvarstva, in vsak človek ima v srcu duše duha, ki je enak Praduhu, iz kateega je vse izšlo.

 

Dharma torej lahko predstavlja Duha, in ne duše.

Duh je popoln, duša pa ne. Duhovni razvoj pa predstavlja pribljževanje duše naravi duha.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • Komentarji 71
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Torej, če utrgam jabolko sem naredil nekaj dobrega in ker ne znam pravilno delovat

zraste novo jabolko? Če pa dosežem popolnost pa pade jablana in ne jabolko?

Ali jaz ne štekam tako globokih ali pa si ti imel težave s prevodom. Ali pa ni dobro vedel kaj govori tudi tisti,

ki je te zadeve začel učiti. Lahko pa da je dobro vedel pa je bil njegov namen širiti zmedo...

Bog si ga vedi.....

 

:)

 

jabolka non stop rastejo, zato ker ne deluješ pravilno, .... to je slabo delovanje.

 

ko utrgaš eno jabolko, takrat si naredil nekaj dobrega (Karma joga)

 

takih jabolk na jablani je na 100tisoče... s Karma jogo jih nikoli ne boš spravil na nulo, zato ker sama Karma joga še ne pomeni, da dobivaš pravo spiritualno znanje.

 

v Sanatana dharmi je avtomatično tudi Karma joga, čeprav jo ne izvajaš posemazno. je del Sanatana dharme.

 

ja, ko dosežeš popolnost, takrat pade cela jablana, saj si uničil svoj zmotni ego, ki je vir vsega neznanja. takrat deluješ popolno iz Sanatan dharme (pravega ali spiritualnega ega)

 

nisem prevajal, morda ravno zaradi tega :)

 

to sem slišal od svojega Učitelja. vendar jaz za razliko od svojega Učitelja ne delujem po principu Sanatan dharme. zato moje besede lahko ustvarjajo tudi zmedo.

 

človek, ki izvaja Sanatana dharmo je zavesten Boga in je z Njim v ljubezenskem odnosu.

 

:)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sanatan dharma po mojem ni ne na začetku in ne med postopkom, ker sanatan pomeni večen, torej se ne začne. Po mojem je sanatan dharma religija srca in kot taka presega okvir hinduizma, čeprav ime izhaja iz sanskrta.

 

Antoninus ti si že večen, saj si spiritualna duša.

 

trenutno se nahajaš v materialnem telesu, ki je minljivo.

 

Sanatana dharmo lahko začneš izvajat ta trenutek pod vodstvom nekoga, ki izvaja popolno Sanatana dharmo.

 

Sanatana sicer pomeni večno, vendar to ne pomeni, da jo ti že od večno izvajaš.

 

izvajal jo boš popolno, ko ne boš več deloval iz svojega materialnega uma, intelekta in zmotnega ega.

 

ker je pa skoraj vsak duhovni proces postopen, tako lahko tudi postopno izvajaš Sanatana dharmo.

 

sicer še vedno deluješ v okvirjih Maha-Maye(od Boga iluzorne energije), vendar ker z iskreno predanostjo slediš tudi navodilom Učitelja, tako izvajaš tudi Sanatana dharmo.

 

Sanatana dharmo ni možno izvajat tako, da prebereš navodila v neki knjigi ali pa da s svojimi špekulacijami izumiš nek proces. ne. izvajaš jo lahko samo pod vodstvom nekoga, ki je mojster Sanatana dharme.... to je lahko samo čisti Bhakti jogij.

 

tako je, Sanatana dharma se nanaša na vsa jive (živa bitja) brez razlike.

 

 

:)

 

 

 

 

 

 

Se mi zdi, da enačiš pojem duše in Duha.

 

Duh je prabit vsega stvarstva, in vsak človek ima v srcu duše duha, ki je enak Praduhu, iz kateega je vse izšlo.

 

Dharma torej lahko predstavlja Duha, in ne duše.

Duh je popoln, duša pa ne. Duhovni razvoj pa predstavlja pribljževanje duše naravi duha.

 

 

:)

 

preberi si tisti tekst, je zelo dobro razloženo.

 

jaz ti svetujem, da ne mešaš krščanskih naukov in Ved, zato ker se boš preveč zapletel.

 

:)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Antoninus ti si že večen, saj si spiritualna duša.

 

trenutno se nahajaš v materialnem telesu, ki je minljivo.

 

Sanatana dharmo lahko začneš izvajat ta trenutek pod vodstvom nekoga, ki izvaja popolno Sanatana dharmo.

 

Sanatana sicer pomeni večno, vendar to ne pomeni, da jo ti že od večno izvajaš.

 

izvajal jo boš popolno, ko ne boš več deloval iz svojega materialnega uma, intelekta in zmotnega ega.

 

ker je pa skoraj vsak duhovni proces postopen, tako lahko tudi postopno izvajaš Sanatana dharmo.

 

sicer še vedno deluješ v okvirjih Maha-Maye(od Boga iluzorne energije), vendar ker z iskreno predanostjo slediš tudi navodilom Učitelja, tako izvajaš tudi Sanatana dharmo.

 

Sanatana dharmo ni možno izvajat tako, da prebereš navodila v neki knjigi ali pa da s svojimi špekulacijami izumiš nek proces. ne. izvajaš jo lahko samo pod vodstvom nekoga, ki je mojster Sanatana dharme.... to je lahko samo čisti Bhakti jogij.

 

tako je, Sanatana dharma se nanaša na vsa jive (živa bitja) brez razlike.

:)

:)

To je pa res

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz ti svetujem, da ne mešaš krščanskih naukov in Ved, zato ker se boš preveč zapletel.

 

:)

Tu bi pa rekel, da ne gre v bistvu za dve različni stvari. Saj je Jezus prav tako predstavnik sanatan dharme, kot so bili rishiji. Samo besede so drugačne in žal pogosto napačno interpretirane.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Duhovno vedenje je univerzalno!

 

to je res in Vede so univerzalno duhovno znanje. izvorni Kristusovi nauki so sicer tudi..... vendar.....

 

vendar da boš lahko razlagal nekaj od Kristusa in nekaj iz Vedante, potem boš moral izvajati

Sanatana dharmo. dokler bova pa na tej stopnji kot sva, se pa ne splača s takimi stvarmi ukvarjat

ker bova prej zmedena, kot kaj drugega.

 

ko se pogovarjava o Sanatana dharmi jo razlagajva iz Vedante, tam kjer je bila prvič omenjena

in je o njej vse podrobno napisano.

 

 

:)

 

Tu bi pa rekel, da ne gre v bistvu za dve različni stvari. Saj je Jezus prav tako predstavnik sanatan dharme, kot so bili rishiji. Samo besede so drugačne in žal pogosto napačno interpretirane.

 

saj nisem nikjer napisal, da sta to dve različni stvari :)

 

ampak na tej stopnji jih ne moreš mešat, zato ker se preveč zapleteš.

 

Jezus izvaja popolno Sanatana dharmo, se strinjam..... :)

 

Jezus je tako čisti Bhakti jogij.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

če bi več čutili...namesto tolko lapali....se nikdar ne bi zapletali v lastne in tuje miselne predstave...o naši resničnosti x:)x

In tole od mojstra bluzenja x;)x x:Dx Dej nam pust, da se mal igramo no. Težko je čutit prek računalnika x;)x

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

bk :)

 

zakaj smo tu? tukaj smo zato, ker smo tako sami želeli. Bog se ne vpleta v našo svobodno voljo. vsaj direktno ne.

 

želeli smo imeti peskovnik in zdaj imamo peskovnik. dokler želiš biti v peskovniku, boš v peskovniku,.....

 

Zdej, jst se ne spomnim glih, da bi kdaj izrazil željo po peskovniku. Jap, lahko pa, da si je moja duša to zaželela, nekje drugje, v neki drugi dimenziji rajtam. Zakaj pa? Ker je popolna najbrž ne no. Če ni, no ja, pol bi bilo smiselno a ne, da se nauči česa mogoče. Če je tako, potem si je izbrala najučinkovitejši način rajtam, mislm, konglomerat a ne, se pravi kot človek in na zemlji in skupaj z ljudmi, se pravi, eee, da vse te dele konglomerata potrebuje, da se nauči, a ne. In je glih prou točno tako kot je, mislm. Če pa ni tako, mislm, pol je pa duša neumna al kva, ker, le kdo bi si izbral tak peskovnik, kjer mrgoli drugih, da sploh nimaš miru a ne, pa še na zemlji zraven, pa v skupku, ki se mu reče človek, a ne. Bi se pa ja odločila, duša mislm, za svoj peskovnik, pa brez navlake, če je že ne potrebuje. Halo.

 

butl xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zdej, jst se ne spomnim glih, da bi kdaj izrazil željo po peskovniku. Jap, lahko pa, da si je moja duša to zaželela, nekje drugje, v neki drugi dimenziji rajtam. Zakaj pa? Ker je popolna najbrž ne no. Če ni, no ja, pol bi bilo smiselno a ne, da se nauči česa mogoče. Če je tako, potem si je izbrala najučinkovitejši način rajtam, mislm, konglomerat a ne, se pravi kot človek in na zemlji in skupaj z ljudmi, se pravi, eee, da vse te dele konglomerata potrebuje, da se nauči, a ne. In je glih prou točno tako kot je, mislm. Če pa ni tako, mislm, pol je pa duša neumna al kva, ker, le kdo bi si izbral tak peskovnik, kjer mrgoli drugih, da sploh nimaš miru a ne, pa še na zemlji zraven, pa v skupku, ki se mu reče človek, a ne. Bi se pa ja odločila, duša mislm, za svoj peskovnik, pa brez navlake, če je že ne potrebuje. Halo.

 

butl xsrcx

 

:)

 

navlaka. večina od nas pravi, da nas moti ta navlaka in da se jo želimo rešiti. po drugi strani smo pa navezani na njo in se jo oklepamo z vsem mogočim.

 

pogojene duše še ne vemo točno, kaj potrebujemo, zato pač izrazimo željo, ki nas končno ne more osrečit. tako je bilo, preden smo odšli v ta materialni svet. imeli smo dve možnosti, odločili smo se pač za to..... ..... ne morem rečt, da mi je žal,... lahko pa rečem, da se nisem prav odločil.

 

zdaj skušam delovati po principu Sanatana dharme, ampak še ne morem, niti približno. preveč rad imam to navlako, navezan sem na njo.... blah.

 

mislim, da sem car tega peskovnika in da me vsi občudujejo, ko se še dodatno posipavam z umazanim peskom.....

 

ajej :(

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tole se mi zdi čudno. Kaj ima On veze z telesom? To se mi zdi, kot da bi rekel, da je spiritualna duša = um.

 

kdo On?

 

duša ni um, ne more biti.

 

duša ni iz materije, um je pa fina materija.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:)

 

navlaka. večina od nas pravi, da nas moti ta navlaka in da se jo želimo rešiti. po drugi strani smo pa navezani na njo in se jo oklepamo z vsem mogočim.

 

pogojene duše še ne vemo točno, kaj potrebujemo, zato pač izrazimo željo, ki nas končno ne more osrečit. tako je bilo, preden smo odšli v ta materialni svet. imeli smo dve možnosti, odločili smo se pač za to..... ..... ne morem rečt, da mi je žal,... lahko pa rečem, da se nisem prav odločil.

 

zdaj skušam delovati po principu Sanatana dharme, ampak še ne morem, niti približno. preveč rad imam to navlako, navezan sem na njo.... blah.

 

mislim, da sem car tega peskovnika in da me vsi občudujejo, ko se še dodatno posipavam z umazanim peskom.....

 

Hojla Janardan

 

Oprost, mislm, ker še kar sprašujem, sem samo en neveden butl, ampak bi vseeno rad bil ziher, da sem te pravilno razumel, da si ne bi delal napačnih zaključkov a ne.

Torej, moja duša je nekje v eni dimenziji storila napako in se odločila za zemljo /in za to, kar spada zraven; telo, um, kaj še?/. Je tako? Ko spozna napako, lahko prekine bivanje tu, gre nazaj v svojo dimenzijo in se odloči drugače? Je tako?

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hojla Janardan

 

Oprost, mislm, ker še kar sprašujem, sem samo en neveden butl, ampak bi vseeno rad bil ziher, da sem te pravilno razumel, da si ne bi delal napačnih zaključkov a ne.

Torej, moja duša je nekje v eni dimenziji storila napako in se odločila za zemljo /in za to, kar spada zraven; telo, um, kaj še?/. Je tako? Ko spozna napako, lahko prekine bivanje tu, gre nazaj v svojo dimenzijo in se odloči drugače? Je tako?

 

:)

 

ma saj nisi samo ti en neveden butl, tudi jaz sem najbrž še bolj neveden butl od tebe.

 

lahko rečeš napaka, lahko pa rečeš odločitev iz neznanja. tako je. v mejnem območju med duhovnim in materialnim svetom sva se odločila uživat od Boga iluzorno energijo in zdaj sva tukaj.

 

ko se človek po svoji svobodni volji odloči služit Boga v ljubezenskem odnosu, takrat ti Bog pošlje nekoga, ki ti bo pomagal splezati ven iz tega peskovnika. sam po svoji moči tega nisi sposoben, zato ker si preveč padel. po milosti Boga, lahko priplezaš ven.....

 

ko izvajaš popolno Sanatana dharmo, takrat lahko odideš nazaj v duhovni svet, nazaj k Bogu. lahko pa tudi ostaneš tukaj v materialnem svetu in učiš druge, kako doseči popolnost. v bistvu si v tistem stanju sposoben biti sočasno v duhovnem in materialnem svetu.

 

saj verjamem, da se veliko ljudi s tem ne strinja..... vsak ima svobodno voljo in naj se odloči po svojih najboljših močeh.

 

jaz sem se pač odločil, da bom prekinil to ignorantno stanje, zato ker mi ne nudi več nobenega pravega zadovoljstva.

 

vsak po svoje kajne :)

 

Jd

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ne vem, če to drži.

...

Emanuel, saj možno, da res ne drži. x:Ix Jaz sem enkrat slišala tako razlago, a se nisem nikoli poglabljala v to, če drži ali ne... Sicer se meni osebno sploh ne zdi pomembno, kaj to je in kaj ni... Ampak vseeno hvala za tvojo razlago, ker zdaj vsaj vem, da ne vem, kaj je Dharma. x;)x x:Dx

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

:)

 

ma saj nisi samo ti en neveden butl, tudi jaz sem najbrž še bolj neveden butl od tebe.

 

lahko rečeš napaka, lahko pa rečeš odločitev iz neznanja. tako je. v mejnem območju med duhovnim in materialnim svetom sva se odločila uživat od Boga iluzorno energijo in zdaj sva tukaj.

 

ko se človek po svoji svobodni volji odloči služit Boga v ljubezenskem odnosu, takrat ti Bog pošlje nekoga, ki ti bo pomagal splezati ven iz tega peskovnika. sam po svoji moči tega nisi sposoben, zato ker si preveč padel. po milosti Boga, lahko priplezaš ven.....

 

ko izvajaš popolno Sanatana dharmo, takrat lahko odideš nazaj v duhovni svet, nazaj k Bogu. lahko pa tudi ostaneš tukaj v materialnem svetu in učiš druge, kako doseči popolnost. v bistvu si v tistem stanju sposoben biti sočasno v duhovnem in materialnem svetu.

 

saj verjamem, da se veliko ljudi s tem ne strinja..... vsak ima svobodno voljo in naj se odloči po svojih najboljših močeh.

 

jaz sem se pač odločil, da bom prekinil to ignorantno stanje, zato ker mi ne nudi več nobenega pravega zadovoljstva.

 

vsak po svoje kajne :)

 

Jd

 

Veliko zadovoljstva na tvoji poti ti želim, Janardan

xsrcx

Čutim, da čutiš, da čutim, kar čutiš
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

to je res in Vede so univerzalno duhovno znanje. izvorni Kristusovi nauki so sicer tudi..... vendar.....

 

vendar da boš lahko razlagal nekaj od Kristusa in nekaj iz Vedante, potem boš moral izvajati

Sanatana dharmo. dokler bova pa na tej stopnji kot sva, se pa ne splača s takimi stvarmi ukvarjat

ker bova prej zmedena, kot kaj drugega.

 

ko se pogovarjava o Sanatana dharmi jo razlagajva iz Vedante, tam kjer je bila prvič omenjena

in je o njej vse podrobno napisano.

:)

Ampak ta tema je sam dharma, ne sanatana dharma.

 

In po moje bi bilo bolje, če bi se ljudje zavedali vporednic, kot pa da se ostro ločuje. Zanimivo je opaziti podobne ideje v različnih duhovnih smereh. Tega bi se moral zavedat tudi preprosti ljudje, ne samo tisti na "visokih nivojih".

 

Če na primer vzamem eno razlago iz teme učitelji, ki izhaja iz hinduizma;

"Ko pride Bog na zemljo, pride v fizičnem telesu. Toda kako ga lahko prepoznamo, če pa ima enako telo kot mi? Mi ga vidimo samo kot telo, toda ko se dvignemo iz telesa, ko vidimo s svojo dušo, takrat lahko občutimo in vidimo, kaj je on. Takrat bomo videli nekaj drugega kot vidimo, kadar se nahajamo v telesu in gledamo z zunanjimi očmi."

 

ter citat iz Sv pisma;

"13 Ko je Jezus prišel v pokrajino Cezareje Filipove, je spraševal svoje učence: »Kaj pravijo ljudje, kdo je Sin človekov?« 14 Rekli so: »Eni, da je Janez Krstnik, drugi, da Elija, spet drugi, da Jeremija ali eden izmed prerokov.« 15 Dejal jim je: »Kaj pa vi pravite, kdo sem?« 16 Simon Peter je odgovoril; rekel mu je: »Ti si Mesija, Sin živega Boga.« 17 Jezus pa mu je dejal: »Blagor ti, Simon, Jonov sin, kajti tega ti nista razodela meso in kri, ampak moj Oče, ki je v nebesih."

 

opazimo, da je govora o isti stvari. Gra pač za duhovno spoznanje. Pri tem ni nič zapletenga, kar bi ljudi samo mešalo.

 

saj nisem nikjer napisal, da sta to dve različni stvari :)

 

ampak na tej stopnji jih ne moreš mešat, zato ker se preveč zapleteš.

 

Jezus izvaja popolno Sanatana dharmo, se strinjam..... :)

 

Jezus je tako čisti Bhakti jogij.

Sicer res nism stručko za hinduizem, ampak kot jest razumem, bi dejal, da je Jezus avatar, in ne sam Bhakti jogij.

 

In ne gre za to, da izvaja popolno Sanatana dharmo, ampak On je utelešena dharma.

 

In ko enkrat to dojameš, ni nič več zapleteno.

Prišel bo čas, ko bodo ljudje spoznali,

da je samo ena čreda, in samo en pastir.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak ta tema je sam dharma, ne sanatana dharma.

 

In po moje bi bilo bolje, če bi se ljudje zavedali vporednic, kot pa da se ostro ločuje. Zanimivo je opaziti podobne ideje v različnih duhovnih smereh. Tega bi se moral zavedat tudi preprosti ljudje, ne samo tisti na "visokih nivojih".

 

Če na primer vzamem eno razlago iz teme učitelji, ki izhaja iz hinduizma;

"Ko pride Bog na zemljo, pride v fizičnem telesu. Toda kako ga lahko prepoznamo, če pa ima enako telo kot mi? Mi ga vidimo samo kot telo, toda ko se dvignemo iz telesa, ko vidimo s svojo dušo, takrat lahko občutimo in vidimo, kaj je on. Takrat bomo videli nekaj drugega kot vidimo, kadar se nahajamo v telesu in gledamo z zunanjimi očmi."

 

ter citat iz Sv pisma;

"13 Ko je Jezus prišel v pokrajino Cezareje Filipove, je spraševal svoje učence: »Kaj pravijo ljudje, kdo je Sin človekov?« 14 Rekli so: »Eni, da je Janez Krstnik, drugi, da Elija, spet drugi, da Jeremija ali eden izmed prerokov.« 15 Dejal jim je: »Kaj pa vi pravite, kdo sem?« 16 Simon Peter je odgovoril; rekel mu je: »Ti si Mesija, Sin živega Boga.« 17 Jezus pa mu je dejal: »Blagor ti, Simon, Jonov sin, kajti tega ti nista razodela meso in kri, ampak moj Oče, ki je v nebesih."

 

opazimo, da je govora o isti stvari. Gra pač za duhovno spoznanje. Pri tem ni nič zapletenga, kar bi ljudi samo mešalo.

Sicer res nism stručko za hinduizem, ampak kot jest razumem, bi dejal, da je Jezus avatar.

 

In ne gre za to, da izvaja popolno Sanatana dharmo, ampak On je utelešena dharma.

 

:)

 

sam dharma nikoli ne obstaja, zato ker se mora vedno na nekaj nanašat. dharm je zelo veliko in jaz sem napisal, da se splača izvajat samo to dharmo, zato ker se nanaša na večnost, vse ostale dharme se nanašajo na minljivost.

 

jaz pač nisem pristaš mešanja filozofij, čeprav so morda na koncu ena in ista filozofija. povedal sem tudi zakaj ne. dokler človek špekulira, do takrat si bo zapisane besede vedno razlagal malo oz. veliko po svoje.

 

Bog nikoli ne pride na zemljo v fizičnem telesu. Bog je vedno popolno transcedentalen. če ga mi vidimo, kot da je v fizičnem telesu je to zato, ker On to tako želi. osvobojene duše, ki imajo odprte transcedentalne oči ga nikoli ne vidijo kot navadnega človeka v navadnem fizičnem telesu. V Vedah je to omenjeno na 1001 strani.

 

Jezus ni Avatar. Jezus je čisti bhakti jogij. Čisti bhakti jogij ima z Bogom razviti večni ljubezenski odnos. to se lahko vidi v vsakem njegovem dejanju in besedi. če si je kdo kdaj razložil Kristusove besede, kot da je on Bog sam, potem naj bo to tako. Jaz iz vseh njegovih značilnosti razberem, da večno ljubi svojega Očeta. Seveda, ti mi lahko zdaj citiraš ne vem katere modre stavke, vendar na koncu bom jaz isto videl.

 

je pa tudi res, da moramo čistega bhakti jogija spoštovati enako kot Boga, saj je on Njegova poosebljena milost.

 

midva se tukaj pač ne strinjava in nama ne pomaga, če se obdelujeva z besedami.

 

lahko Kristusu rečeš, da je utelešena Sanatana dharma. no problem :) vsak čisti bhakti jogij to je :)

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sicer res nism stručko za hinduizem, ampak kot jest razumem, bi dejal, da je Jezus avatar, in ne sam Bhakti jogij.

 

In ne gre za to, da izvaja popolno Sanatana dharmo, ampak On je utelešena dharma.

 

In ko enkrat to dojameš, ni nič več zapleteno.

 

Zakaj bi tako ločevali mojstre na bhakti jogije, avatarje, jnanije, paramahanse, jnanije in podobno. To morda lahko nakazuje kako so prišli do spoznanja, potem pa menim, da je tako, kota da bi v morju poskušal najti reke, ki so se vanj zlile.

There are well-dressed foolish ideas just like there are well-dressed fools.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

jaz se sicer nisem nikoli poglabljal v to temo, tako da....

 

mi je pa zanimiv ta text, sicer v angleščini.

 

In the terminology of Vedic /sanskrit theology, Jesus can be understood as shaktyavesha avatar. That means, one who is empowered by Divinity to act on behalf of Divinity. An agent of the Absolute Reality, or a visa granting officer of the Transcendental world.The Bhagavad-gita describes that periodically (in every yuga or universal epoch) Divinity introduces teachings for the spiritual evolution of mankind. The Lord descends Himself or empowers a qualified soul as in the case of Jesus.

 

yada yad hi dharmasya

glanir bhavati bharata

abyutanam a dharmasya

tad atmanam sri jamy aham

 

"Whenever and wherever there is a decline in dharmic practice and a predominat rise of adharma, at that time I descend Myself." BGita 4.7

 

Dharma means the intrinsic quality of a thing. Like the qualities of heat and light are inseperable from fire, or liquidity is the inseperable quality of water. The dharma of the soul is to love (prema-rasa). All the developed theistic systems in the world teach that we are eternal non-material spiritual (conscious) souls distinct from gross matter. Teachers like Jesus come to awaken our spiritual hearts in love for the Supreme Soul. They don't come to create religious institutions and formalites which breed predjudice. Formal doctrines and institutions are only useful if they foster growth of love in our hearts and self giving and spiritual communion. If the form impedes the flow of spiritual substance in our hearts then we should abandon the form or formality. What is the use of a formal latin or sanskrit prayer if it is recited absent-mindedly or without true feeling and a spirit of self giving on our part? Better is the simple prayer in broken english of a small uneducated child that has true feeling and love. This is the substance of dharma or religion. It simply means the proper adjustment of the individual soul in spiritual love with God the Supreme Soul. If we get hung up on methodology or cultural or ritualistic trappings our progess becomes checked. If we look at the substance of what Jesus taught (or whats left of it...) We get a better understanding of what His purpose was. Deny thyself, self sacrifice for a higher non-material ideal. I like to think also that Jesus was enlightened enough to understand that a higher conception of God would necessarily include the female shakti or Divine Potency, not just an antropomorphic male patriarchial creator diety. The Vedas give us information that above the impersonal unconditioned all accomodating spiritual light of Brahman there exists an infinite variagated beautiful unlimited realm of transcendental spiritual consciousness (vaikuntha - meaning without limit) where God plays in the form of a beautiful child in unlimited loving pastimes with unlimited numbers of liberated souls in both male and female spiritual forms. Jesus said " In my fathers Kingdom there are many mansions"

 

The miracles that Jesus performed can be understood as yogic siddhis or mystic powers that are obtainable by the practice of the Astangha yoga as delineated by Patanjali in the yoga sutras. Few are qualified to achieve them in this age however they do in fact exist. There is a great body of suppressed evidence that Jesus travelled, lived and studied in Northern India. Please see the book, " Jesus Lived in India". It has a wealth of documented information regarding Jesus, His teachings, travels and the history of Jews in Northern India since the time of Moses. Also the Essene/Gnostic connection offers alternative views of Christ.

 

Over the centuries Christianity has been adulterated, formalized and used for social and political control. Some of the original concepts like reincarnation and other esoteric knowledge have been omited in favour of a watered down version more sutable for widespread propaganda. However the core of devotional theism remains which is a wonderful teaching and very akin to the Bhakti yoga of Indian devotional theism.... The unfortunate addition of the myopic view that Jesus is the ONLY way is a misconception that breeds intolerance of other forms of faith and spirituality. When He said "I am the way" We interpret that to mean, devotion is the way, My example of self sacrifice, My whole hearted giving of My soul to the Supreme Soul in loving devotional relationship (vatsalya-rasa, ie: God as father, devotee as son) Also "I am the way" can be interpreted as the concept of Guru-tattva. "No one passes to the Father but through Me" This means you must develop your relationship with God through a genuine agent of Divinity. A saint, a guru, ie: a realized individual who is situated in transcendental consciousness and Love of God. By serving such a realized master the disciple also develops bhava (loving spiritual emotions for God). This is a very developed science of theological truth called sampradaya in India. Jesus created sampradaya with His disciples.

 

Realized persons such as Christ teach according to time place and circumstance. (desha-kala-patra) They deliver teachings that are appropriate to the subjective spiritual evolution of the culture they are dealing with. No doubt He knew more than He revealed. He said: "there are many things you are not ready to hear' But what He did reveal was enough to ignite the hatred of the self-seeking religious hypocrites of His time. He was a beacon of light, and His example of self-sacrifice lives on powerfully to this day. He sacrificed His life so that we might gain faith in the higher eternal conscious Reality. Some will hate the light of Truth (the asuras or gross materialists) but those who love the light (the devas or dharmic & spiritually evolved ) will recognize it and embrace the revelation as a message of love from our spiritual home, no matter what external form it may take or what ethnic culture it may appear in. Jesus is our dearmost friend.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...