Skoči na vsebino

ASTRAL v PRAKSI


ROGI

Recommended Posts

VSEM PONOVNO ŽIVJO !

 

ČE KOGA ZANIMA TAK PRAKTIČNI TRENING ASTRALNE PROJEKCIJE, KI BI POSAMEZNIKU NAJBOLJ USTREZAL (TEHNIKE, ČASOVNA RAZPOREDITEV), Z HOLISTIČNIM PRISTOPOM (OBVEZA, KONTROLA), NAJ SE JAVI.

POGOVORI NA OSNOVI PRAKTIČNIH IZKUŠENJ SO TAKO BISTVENO BOLJ KREATIVNI, KOT SAMA TEORIJA.

 

NEVER GIVE UP :palec:

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

  • 7 months later...
  • Komentarji 87
  • Objavljeno
  • Zadnji komentar

Najbolj aktivni v tej temi

Kakšna je bistvena razlika med astralnim pohajkovanjem in lucidnimi sanjami? xscratchx

Dolgo me ni bilo, pravi čas je da se zresnim :)

Taraja, verjetno si že kje prebrala katere so razlike. Moje izkušnja je da so LS- zavedanje da sanjaš in ni tvojega telesa in objektov , medtem ko telo spi. Pri AP pa pridobiš tudi nekaj -več ali manj manevrirnih elementov ter prisotnost objektov.

 

POZDRAV XYZ!

 

nč bat;)nism praznih rok..bogatejši za eno razlago;)..sicer pa sm odprt za vse razlage..katero bom sprejel katero ne je odvisno od mene in preteklih izkušenj..sicer pa..zanimivo bi bilo slišati razlago od nekoga ki se s tem vsakosnevno ukvarja in se res spozna na te stvari..take z veseljem poslušam in sprejemam njihove razlage in nauke;)

 

Ja, taki so najbolj relevantni in pri njih imaš male pomisleke, pri teoretikih pač velike.

 

Pozdrav vsem prisotnim !

 

Mene zanima,

zakaj se tu skuša ločiti lucidno sanjanje od astralne projekcije ?

 

Sicer mi je jasno, da se naj bi, vsaj teoretično, stvar ločila po tem,

da gre v enem primeru oseba iz telesa, pri drugem pa ne, a vseeno;

 

1. od kod ideja, da gre nekdo "ven iz telesa" ?

 

2. če pa že stvar tako definiramo, potemtakem gre človek v vsakem premeru iz telesa, tudi pri jasnovidnosti,

tudi pri lucidnih sanjah.

 

*

 

Edino, kar jaz sam ločim, je:

-namerno zavestno sanjanje

in

-spontano taisto

 

*

 

No ja, toliko za sedaj...

 

Ciao

 

 

*

 

Če jaz, v določeni fazi LS, ne čutim telesa, ne vidim ga, niti kako drugače ga ne zaznavam, obenem pa sem zavesten z mislimi, razmisljanji, kako bi to poimenoval?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Če jaz, v določeni fazi LS, ne čutim telesa, ne vidim ga, niti kako drugače ga ne zaznavam, obenem pa sem zavesten z mislimi, razmisljanji, kako bi to poimenoval?

 

Hecno, jaz pa ga vedno čutim, ko ga čutiti hočem.

In to vseeno poimenujem zavestno sanjanje...

 

Moje mnenje: razlike med a.p. in l.c. NI.

 

Razlika je le v stopnji tvojega zavedanja...

če tvoja pozornost ni dovoljšnja, ti ne bo uspelo niti premikati se,

pa čeprav boš vedel, da sanjaš.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

No, jaz se nekako zavedam, da bom začela tako sanjati, vedno hodim po stanovanju, ampak stvari niso na istem mestu kot so v resnici. Potem pa se zbudim, če se uspem nekako premakniti. Bolj se zavedam, ko grem iz spalnice ven, nazaj pa niti ne. Ampak verjetno je to spalna paraliza, saj se pred sanjami ne morem premakniti oz. tisti občutek dobim. Čudo. :eek:

 

Vsaka tvoja misel "premakne" objekte na astralnem planu. Ne vem, morda se želiš zbuditi pa poskušaš premakniti telo. To se zgodi hipoma tako da filma v katerem bi hodila nazaj k telesu.

Kaj bolj podrobno se dogaja še v tvojih (morda lucidnih) sanjah?

 

V teh knjigah je bolj ali manj silno poproščena in verjetno preveč ohlapna intepretacija. Najbrž mora vsakdo sam interpretirati svoje sanje, saj poplava ne pomeni za vsakogar isto. Pomniti, zapisovati in interpretirati sanje je začetna stopnja. Zatem sledi nadzor sanj, zavest o sanjanju. Zadnje pa je, da se zbudiš in si buden v sanjah. Ampak pri tem je treba biti zelo previden.

 

Previden praviš ...... tako je, vendar to velja v prvi fazi LS in AP samo za osebe z nestabilnim umom.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hecno, jaz pa ga vedno čutim, ko ga čutiti hočem.

In to vseeno poimenujem zavestno sanjanje...

 

Moje mnenje: razlike med a.p. in l.c. NI.

 

Razlika je le v stopnji tvojega zavedanja...

če tvoja pozornost ni dovoljšnja, ti ne bo uspelo niti premikati se,

pa čeprav boš vedel, da sanjaš.

 

Dodatek:

 

V bistvu izkušnja enakovredna "budnemu" stanju...

včasih se človek, ko npr. tako lepo sedi v kavču in npr. bulji v TV (ali pa se enostavno kam zagleda),

tudi ne zaveda svojega telesa.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

kolkr sem jaz prebral, izkušenj nimam prav veliko, je razlika med lucidnim sanjanjem in astralno projekcijo v stiku z realnostjo

lucidno sanjanje je pač notranji sanjski svet človeka torej produkt domišljije

 

medtem, ko je astralna projekcija nekaj popolnoma drugega in nima prave primerjave z lucidnim sanjanjem

pri tem ne gre zato, da zapustiš telo, bolj pravilno to poimenujejo preklop zaznave/zavesti na astralno raven, kjer je govora o astralnem telesu

astralno telo je tako kot fizično le, da ima drugačne lastnosti in deluje kot samostojen nosilec zavesti torej njegovo delovanje ni vezano na fizično telo, pač narediš preklop in deluješ s svojim astralnim telesom, kar bi lahko opisali kot izventelesno izkušnjo

kar pomeni, da se tisto kar si doživel z astralnim telesom ne bo nujno prikazalo kot spomin v fizičnih možganih, torej mora priti do transfera med astralno zavestjo in zavestjo fizičnih možganov

to zavednost pa predvidevam se dosega z vajami

 

pravilnost opazovanja s pomočjo astralnega telesa se povezuje z astralno vizijo in sposobnostjo pravilne uporabe te

in kot velikokrat omenjajo je pri tem treba bit previden, moraš poznat pravila, moraš poznat sebe, ker drugače hitro zablodiš med domišljijo in realnostjo

astral je bolj občutljiv na misli, kot fizični svet in, če hočeš delovat pravilno moraš to upoštevat

pa velikokrat sem zasledil, da se moraš znat dvignit za kar pa je sigurno potrebna določena mera srčnosti, čistosti in razumevanja

 

drgač pa verjetn samo pohajkuješ

 

Zanimivo razmišljaš oz. prebiraš. Kakorkoli že, merilo si na koncu vedno Ti in tvoje izkušnje. Kako zgledajo tvoje neobičajne sanje, morda malce bolj lucidne -budne?

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Vse skupaj bi se lahko pripisalo urjenju pozornosti...

ko je ta neprekinjena, se zna dojeti, da med sanjami in budnostjo ni neke natančne meje,

temveč, da je oboje eno in isto življenje.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ampak kam naj bi spadale moje sanje? Če kdo res obvlada, mu pišem na OS bolj podrobno. Me res zanima.

 

Razlaganje sanj-simbolov ne poznam dobro, je pa hoja po stanovanju ena od velikih želja Lucidnih Sanjačev da se prebudijo v Sanjah.

 

Če sanjaš kaj se bo npr.zgodilo določeni osebi (pa se točno to zgodi, čeprav takrat nimaš pojma od kje je to prišlo), to pomeni, da to osebo toliko čutiš, da si se povzpel na njeno energetsko vibracijo.. karkoli že to pomeni. Tako mi je interpretirala moje sanje intuitivna svetovalka in medij.

 

Sanjala sem ene grozne sanje o eni osebi in jim sploh nisem posvečala pozornosti, ker so se mi zdele preveč hude in totalno absurdne (čeprav so me pretresle), čez dober dan pa se je zgodilo skoraj identično kar sem sanjala. Sanje so bile res pretresljive in moje najhujše do zdaj.

 

Mislim, da ljudje dostikrat čutimo stvari drugih ljudi, pa jih mogoče naš um ni sposoben interpretirati.

 

Mislim pa si, da tisti, ki sanjajo večje stvari.. npr.katastrofe v svetu.. sigurno lahko prehajajo na druga višja vibracijska, energijska področja.. taka, na katerih smo vsi povezani.

 

Živ, tole bolj paše v forum Moje Sanje, sam tolk. Drugač pa me ne moti, saj razumevanje sanj prav tako poteka preko LS in AP.

 

 

Hecno je to, da se tema imenuje "astral v praksi".

Torej, nekaj o astralu v praksi ?

 

Jaz sam poznam, kot rečeno, dve možnosti "vstopa" v zavestno sanjanje;

en je spontan vstop, drugi pa nameravan.

 

O prvem ni kaj dosti povedati.

 

Kako nameravati zavestno sanjanje ?

 

Začel sem s tem, da sem nameraval,

da se sredi sanj zavem, da sanjam.

Nadaljeval s tem, da sem takoj ob vstopu v spanec

obenem "vstopil" v zavestno sanjanje.

Ena tehnika, ki mi je tu pogosto pomagala,

je bila lovljenje občutka,

da se s telesom zibam sem ter tja,

kot na viseči mreži.

Dejansko je bilo telo nepremično,

gibanje se je dogajalo v predstavi,

in le-ta je povzročila občutek gibanja.

Tako sem se odzibal v sanje...

 

nina/nana

in

lahko noč.

Alo, kako se imenuje tehnika, ali je to samo zibalni občutek in nič drugega?

 

 

x;)x

 

..... xcivx nedvomno tud vsa custva in stanja tkole do nezavesti razseckate..... xDDx

kaj pa je to, kaj pa je tisto... in un, k bo najbl znalsk pa strucn povedal, je car. :D

 

vescine tantre so nam tlele: ck ck, po astralu shetkamo z lahkoto, kundalini si dvignemo, dok reces kex, vse obvladamo.

a ni nad? xokx

pa se vse ZNAMO utemeljit in povedat! xsuperx

ce to ni spon! xDDx x:Dx

 

~

 

drugac sem pa jaz *izvajala* dolocene zadeve, o katerih so me 10 let kasnej nekateri znalco poucil, da je slo za reiki...

ali karkoli pac ze.

 

~~~

 

lohk mas na voljo vse sestavine, lohk znas NAPISAT ful dobr recept... vse ti je jasno.

ko pa kuhas (ce tud men) pa skuhaj nekaj, kar je uzitno. xDDx

in prebavljivo0. x;)x

 

~~~~

torej - kaj se skuha - je pomembno.

 

kaj zdaj? iz tega??

sicer je vse sam lapanje.

 

xcivx

 

TAKO JE ! x:)x

 

 

Dodatek:

 

V bistvu izkušnja enakovredna "budnemu" stanju...

včasih se človek, ko npr. tako lepo sedi v kavču in npr. bulji v TV (ali pa se enostavno kam zagleda),

tudi ne zaveda svojega telesa.

 

Pozdravljen še enkrat po dolgem času x:)x . Razlika je v tem ko se jaz hočem zavedati telesa se tudi zavem (ob TV-ju recimo), dočim pri globokih LS to ni možno, razen ko se popolnoma zbudiš. Se pa strinjam da gre različna stanja zavesti kot si prej omenil.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Moje mnenje: razlike med a.p. in l.c. NI.

 

Ok jaz bom izhajal iz svoje enkratne izkušnje. Pri lucidnem sanjanju al pa čist navadnem se ne moreš koncentrirat na objekte za daljši čas. Vedno so v spreminjajočem stanju.

Pri astralni projekciji pa pač opazuješ prostor takšen kot je in kot se dogaja. Koncentriraj se kolikor se hočeš pa ga ne boš spremenil, ker astralni prostor sledi fizični obliki prostora. Ali je obratno ali je v obe smeri ? skratka gre za pogojenost z obstoječim.

 

Ampak sej pravim, gre za enkratno izkušnjo ...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Zanimivo razmišljaš oz. prebiraš. Kakorkoli že, merilo si na koncu vedno Ti in tvoje izkušnje. Kako zgledajo tvoje neobičajne sanje, morda malce bolj lucidne -budne?

 

Moje neobičajne sanje, hmm. Zgledajo bolj lucidno.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pozdravljen še enkrat po dolgem času x:)x . Razlika je v tem ko se jaz hočem zavedati telesa se tudi zavem (ob TV-ju recimo), dočim pri globokih LS to ni možno, razen ko se popolnoma zbudiš. Se pa strinjam da gre različna stanja zavesti kot si prej omenil.

 

 

Živjo.

 

Ja, potem imam jaz verjetno samo srečo...

saj zavest o telesu pogosto še ne obstaja, čeprav se zavem, da sanjam.

V bistvu telo dostikrat šele potem "materializiram" oz. se ga zavem.

Potem sledijo takšne točke, kot je izvajanje Chi-kung-a v sanjanju ali letenje ipd..

 

Ampak najprej se moraš spomniti, za to gre - spominjanje...

v bistvu isto, kot ob TVju, IMHO, tudi v sanjanju se moram najprej spomniti, da obstaja človeško telo x:Dx

 

Ok jaz bom izhajal iz svoje enkratne izkušnje. Pri lucidnem sanjanju al pa čist navadnem se ne moreš koncentrirat na objekte za daljši čas. Vedno so v spreminjajočem stanju.

Pri astralni projekciji pa pač opazuješ prostor takšen kot je in kot se dogaja. Koncentriraj se kolikor se hočeš pa ga ne boš spremenil, ker astralni prostor sledi fizični obliki prostora. Ali je obratno ali je v obe smeri ? skratka gre za pogojenost z obstoječim.

 

Ampak sej pravim, gre za enkratno izkušnjo ...

 

Oj, Kuvrtat.

 

Jaz vidim to tako, da je pač vse to pogojeno s pozornostjo.

Včasih se lahko dlje koncentriraš, včasih manj.

 

Bi pa opozoril na to, da niti v sanjanju (oz. "astralu") človek ni prost svojih vzorcev verovanja, če jih slučajno ima.

In ti so tisto, ki ustvarjajo prostor navidezno statičen.

 

Welcome to the matrix again :D

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Oj, Kuvrtat.

 

Jaz vidim to tako, da je pač vse to pogojeno s pozornostjo.

Včasih se lahko dlje koncentriraš, včasih manj.

 

Bi pa opozoril na to, da niti v sanjanju (oz. "astralu") človek ni prost svojih vzorcev verovanja, če jih slučajno ima.

In ti so tisto, ki ustvarjajo prostor navidezno statičen.

 

Welcome to the matrix again :D

 

Ja sej možno. Si kdaj probal prižgat luč v sanjah ?

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Ok jaz bom izhajal iz svoje enkratne izkušnje. Pri lucidnem sanjanju al pa čist navadnem se ne moreš koncentrirat na objekte za daljši čas. Vedno so v spreminjajočem stanju.

Pri astralni projekciji pa pač opazuješ prostor takšen kot je in kot se dogaja. Koncentriraj se kolikor se hočeš pa ga ne boš spremenil, ker astralni prostor sledi fizični obliki prostora. Ali je obratno ali je v obe smeri ? skratka gre za pogojenost z obstoječim.

 

Ampak sej pravim, gre za enkratno izkušnjo ...

 

Ocitno vaju z XYZ zadeva zanima, verjetno jo bosta enkrat tudi razvijala. Jaz sem vključil v sistem LS-AP niz elementov, ki privedejo do izkušenj, od theta, gama, alfa frekvenc z musko, do autosugestij, reality chack-ov do spihicnega filma. Zadeva deluje, vendar treba biti potrpezljiv.

Astralna projekcija ima verjetno opravka z mocnejso matrico kot LS, zato so objekti obstojnesi, kar pa zopet zavisi od moci vpliva tvojih misli na objekte v danem trenutku.

 

Ce se kdaj javi mocna zelja po prakticnosti, kar se mene tice ni problema.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Še ne.

 

Najbolj čudna izkušnja je bila,

ko sem obenem čutil telo, ki leži v postelji

IN telo, ki hodi po hodniku...

oboje naenkrat.

 

Take izkušnje jaz nisem imel, bom jo pa verjetno v kratkem(srednje) dolgem cajtu imel, saj se redno ukvarjam z tem.

za Kukvarta: Prizgati luc v sanjah, eni lahko to dosezejo z afirmacijami- autosugestijo, bistvo tega pa je enako - da se zavejo da sanjajo medtem ko telo spi.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Jaz sem vključil v sistem LS-AP niz elementov, ki privedejo do izkušenj, od theta, gama, alfa frekvenc z musko, do autosugestij, reality chack-ov do spihicnega filma. Zadeva deluje, vendar treba biti potrpezljiv.

 

Sliši se zanimivo. Si pripravljen o tem kaj več napisati ? Kakšen sistem je to in kakšni so ti elementi ?

 

Pozdrav.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

za Kukvarta: Prizgati luc v sanjah, eni lahko to dosezejo z afirmacijami- autosugestijo, bistvo tega pa je enako - da se zavejo da sanjajo medtem ko telo spi.

 

Emm, menda se v sanjah luč ne da prizgat, ker stikala menda ne delajo xnckrivx

Jaz sem sicer večkrat videl luč prižgano res pa je nikol nisem prizgal ...

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Sliši se zanimivo. Si pripravljen o tem kaj več napisati ? Kakšen sistem je to in kakšni so ti elementi ?

 

Pozdrav.

 

Elementi za dosego lucidnih sanj je recimo 5 osnovnih, kar lahko prebereš kjerkoli. Podrobneje pa Ti lahko pošljem na mail. V nekaj bistvenih alinejah imam doma na PC-ju podrobneje napisano, kako najhitreje prideš do lucidnosti. Kar se tiče theta, alpha, delta valov, sem jih posnel skupaj z relaksajočo musko, ali pa je poleg teh valov že posneta , recimo temu hipntična muska. Postaviš se v pol-ležeč položaj, daš mp-3 na ušesa, narediš afirmacijo ali odločitev, in v enem od petih poskusov prideš do lucidnosti, več al manj. Polsedeč- polležeč položaj mora biti da ostaneš v stanju sanjivosti in ne globokega spanca, tako da delno spiš obeenem pa si delno buden.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Za katero tehnologijo to pri tebi gre, binaural?

Za katere alpha, theta, delta [subdelta/epsilon] brainwaves [frekvence] to pri tebi gre?

Katere ti delajo b.p. [so v pomoč pri LD, AP]?

Za isochronic pulses/tones [pure, ali remixe z zvočnim, glasbenim ozadjem/ozadji] slušalke niso potrebne. Posluša se na zvočnike [zame delujejo b.p.].

NI elektromagnetnega sevanja s strani slušalk na glavi direktno v glavo/možgane.

Četudi minimalnega pri slušalkah vrhunske kvalitete [temu ustrezne cene]. -)

Imaš to svoje remixe [brainwave Generator, ...], ali komercialne [in katerih firm, avtorjev]?

Zame je NP 2 > kot BWG, že zato, ker mi ni treba imet slušalk na glavi. Ker se posluša lahko na zvočnike [Head-Phone Free opcija pri generiranju/produciranju session datotek v NP2].

Učinek zame je ok. Remixam lastne seje po svojih potrebah. Sebi po meri.

Komercialna ponudba me zadovoljila ni. Remixi made by BWG [binaural] tudi ne.

Je bil pa potreben čas nekaj mesecev za preklop možganov na isochronic pulses. Da so se jih možgani navadili.

Delajo zame tudi izbrane beta, gama [tudi hipergama/lambda] frekvence b.p.

http://lunarsight.com/freq.htm

Stestirane na meni skozi več mesecev. Katere pri meni laufajo dneve & noči brez pause. To zato, ker so mi

glasbeni remixi, z zvoki narave všečni. Z isochronic tones/pulses bolj "polni".

V lossless formatih, oz. v lossy audio formatih ustreznih kompresij mp3, ogg, ..., kar se bitrate, frekvence/kHz; kvalitete akustike tiče. -)

Za preklop možganov v stanje med budnostjo & spanjem sem svoj čas uporabljal višjo stopnjo avtogenega treninga & yogo nidro [modificirano za hiter preklop, prilagojen svojim potrebam & osebnosti], zdaj zadostuje že relax pri odprtih očeh [zdaj to že večinoma normalno konstantno stanje pri meni] za preklop v alpha stanje.

Pri zaprtih očeh se to stanje relaksacije poglobi samo od sebe b.p.

Stranski učinek mi je anestezija do neke mere [cigarete tleče na primer ne čutim na roki, v kolikor se pri odprtih

očeh globje sprostim in emocionalno vživim v izbrano slikovno predstavo & samosugestijo [afirmacijo].

Pa še kaj bi se našlo pod "stranskimi učinki".

Preklop v "budno stanje relaksacije & osredotočene Pozornosti": "Med spanjem in budnostjo". Katero je osnova za "urjenje v doseganju" LD, AP. Se mi zdi, da je "relativno enostavno & hitro" doseči s katero od taktilnih [drugih] tehnik avtohipnotskih, modificiranih osebnosti posameznika

[na primer avtohipnotska indukcija taktilna: z levo roko pod grlom, na zgornjem delu prsnega koša, desno roko na hari na plexus solarisu [ali popku, hari (2 - 3 prste pod popkom)] z ustrezno

slikovno predstavo/predstavami, samosugestijo/samosugestijami... Leže na hrbtu, pri zaprtih očeh [več o tem v Visoki Šoli Hipnoze Kurta Teppenweinerja, Hipnozi - Teorija i Praksa, dr. Tihomirja Kojića, literatura drugih avtorjev].

Gre seveda zgolj za eno od "n - števila" praks, katere to osnovo, preklop možganov & telesa za LD, AP izurjenemu skozi čas omogočajo:

Lucid Dreaming/Induction Techniques

http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreamin...tion_Techniques

Lucid dream

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dreaming

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Avtohipnotiziranje [hitra metoda] - informativno:

"... Ulezi se, zapri oci in z zaprtimi ocmi poglej gor in usmeri pogled priblizno v sredino cela. Ne smes pretiravati, zaprte oci imej nalahno usmerjene navzgor ..."

Op.: Učinek je pri meni bistveno povečan z držanjem jelenske vaje oz. moolbandhe, ashwini mudre, vairoli mudre hkrati. Z usmerjanjem vitalne sile/mentalnim osredinjenjem (držanjem Pozornosti) v "prazen prostor" za čelom [yoga nidra oz. tantrično - jogijska praksa].

Mimogrede, AP [priprava nanjo] je del yoga nidra praks po Saraswatiju Satyanandi.

Katero/katere se lahko b.p. prenese v prakse avtogenega treninga, samohipnoze, v druge prakse.

[za več znanja/vedenja treba prebrat kako knjigico o hipnotizmu (hipnoza - avtohipnoza, sugestija - samosugestija, avtogeni trening, ...]

Informacija bila objavljena v zvezi z AP:

"Ameriski institut Suneye se ukvarja izkljucno z raziskavo astralnih projekcij in tukaj vam bom opisal eno najlazjih metod nasploh.

Priznam, da mi prvic AP ni uspela, tretjic pa sem ze zaplaval iz fizicnega telesa, me je pa prav hitro potegnilo nazaj - premalo energije.

K stvari: Prvo noc moras spati vsaj 8 ur (ce bos spal premalo, metoda ne deluje).

Drugo noc, ko gres v posteljo, nastavi budilko tako, da te zbudi 6 ur po tistem, ko zaspis.

Ulezi se, zapri oci in z zaprtimi ocmi poglej gor in usmeri pogled priblizno v sredino cela. Ne smes pretiravati, zaprte oci imej nalahno usmerjene navzgor. Pri tem si ponavljaj "danes bom imel AP". Tako te mora zmanjkati - moras zaspati (ampak ne prej, kot v treh minutah). Ko zazvoni ura, vstanemo, se z vodo malo ofrisamo po obrazu in beremo vsaj pol ure literaturo na temo AP (pa ne v postelji). Nato zopet lezemo nazaj, spet z zaprtimi ocmi gledamo v sredino cela in si ponavljamo, da bomo imeli izventelesno izkusnjo. Spet moramo med tem zaspati.

Potem se bo vse zgodilo samo od sebe. Pri meni je bil obcutek, kot da sem v letalu, katero ravno vzleta in (ko te mocno pritiska k tlom), naslednji trenutek pa sem bil ze brez teze. Me je pa ze naslednji trenutek potegnilo nazaj v fizicno telo.

Poskusite in povejte svoja dozivetja.

Veliko uspeha."

"... Srebrno nitko, katera povezuje astralno in fizično telo lahko vidi vsakdo kateri pač naredi AP.

Ta nitka povezuje astralno telo in fizično telo in se razteza do neverjetnih meja.

Po tej nitki smo stalno povezani z materialnim telesom in ni nobene nevarnosti, da bi se nitka pretrgala, kajti, ko se nitka pretrga, takrat fizično telo umre, to pa se lahko zgodi kadarkoli, pač, ko nam je potekel čas bivanja tukaj.

Nitka je lepo vidna nekaj metrov nad telesom, seveda morate računati da je bližje telesu bolj debela, dlje od telesa greš vse tanjša in tanjša je, vendar je pa vedno povezana z telesom.

Tako kot je beba v trebuhu svoje matere povezana z popkovino, tako smo mi povezani s to srebrno nitko z našim fizičnim telesom, in ko se beba rodi ji prerežejo popkovino, da lahko samostojno fizčno živi in prav tako, ko se srebrna nitka pretrga, končamo tukaj zemeljsko življenje v tem telesu.

Pa vesela astralna potovanja ..."

Source

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=83/0

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Elementi za dosego lucidnih sanj je recimo 5 osnovnih, kar lahko prebereš kjerkoli. Podrobneje pa Ti lahko pošljem na mail. V nekaj bistvenih alinejah imam doma na PC-ju podrobneje napisano, kako najhitreje prideš do lucidnosti. Kar se tiče theta, alpha, delta valov, sem jih posnel skupaj z relaksajočo musko, ali pa je poleg teh valov že posneta , recimo temu hipntična muska. Postaviš se v pol-ležeč položaj, daš mp-3 na ušesa, narediš afirmacijo ali odločitev, in v enem od petih poskusov prideš do lucidnosti, več al manj. Polsedeč- polležeč položaj mora biti da ostaneš v stanju sanjivosti in ne globokega spanca, tako da delno spiš obeenem pa si delno buden.

 

Em zanimivo. Podobno se meni dogaja čisto spontano. Ko berem kako knjigo ponavadi postanem zaspan. In navadno je tako, da me počasi zmanjkuje kjer se navadno znajdem v eni fazi kjer imam oči zaprte, zvoki iz okolja so znatno utišani vendar prisotni, nekje v ozadju pa se intenzivno vrti kakšen film. V primeru, da se kaj koncentriram; ali na zvok okolja ali na film ali na dejstvo, da moje telo 'spi' se prebudim - padem ven.

Brez podpisa
Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala Ti za odgovore in stimulativna vprašanja :) Ce ne bom vse odgovoril , pa v soboto.

Binaurne zvoke poslusam z slušalkami, drugace ce leva in desna stran mozganov zazna obe frekvenci potem ni efekta saj ne stimuliras medsebojno sodelovanje obeh mozganskih prekatov (zdej berem naprej, pa vidim da itak da to ti vse že veš ). Z navadnimi iz Mp-3 slusalkami se enostavna izoliram od zunanjih zvokov. Žične slušalke imajo zelo malo skodljivega magnetnega polja, pravzaprav lahko el.tok celo stimulira cirkulacijo v ušesih (mobitel daleč bolj), zaradi cesar -teoretično - bolje slišiš :) Mel sem neki cajta eno verzijo BW generatorja, ampak so mi najboljsi mp-3 -ji ze narejeni z kako hipno, ali nature musko in v ozadju alfa delta theta frekvence.

Isothronic pulses ne poznam.

Mel bi kr nekaj vprasanj zate oz. za izmenjavo informacij.

Drugac pa sem tudi sam skombiniral eno sistematiko dela za LS in AP. Izdelal pa sem tudi timer za Reality Check - oblika daljinca za avto, programiraš ga pa po 5 minut (do 250) . Lahko bi se tudi uporabil za to da te v trenutku globokega spanca vrne v stanje sanjivosti, takrat pa se že začne prebujati zavestnost, ob še spečem telesu.

...pišem še... LP

 

 

 

Za katero tehnologijo to pri tebi gre, binaural?

Za katere alpha, theta, delta [subdelta/epsilon] brainwaves [frekvence] to pri tebi gre?

Katere ti delajo b.p. [so v pomoč pri LD, AP]?

Za isochronic pulses/tones [pure, ali remixe z zvočnim, glasbenim ozadjem/ozadji] slušalke niso potrebne. Posluša se na zvočnike [zame delujejo b.p.].

NI elektromagnetnega sevanja s strani slušalk na glavi direktno v glavo/možgane.

Četudi minimalnega pri slušalkah vrhunske kvalitete [temu ustrezne cene]. -)

Imaš to svoje remixe [brainwave Generator, ...], ali komercialne [in katerih firm, avtorjev]?

Zame je NP 2 > kot BWG, že zato, ker mi ni treba imet slušalk na glavi. Ker se posluša lahko na zvočnike [Head-Phone Free opcija pri generiranju/produciranju session datotek v NP2].

Učinek zame je ok. Remixam lastne seje po svojih potrebah. Sebi po meri.

Komercialna ponudba me zadovoljila ni. Remixi made by BWG [binaural] tudi ne.

Je bil pa potreben čas nekaj mesecev za preklop možganov na isochronic pulses. Da so se jih možgani navadili.

Delajo zame tudi izbrane beta, gama [tudi hipergama/lambda] frekvence b.p.

http://lunarsight.com/freq.htm

Stestirane na meni skozi več mesecev. Katere pri meni laufajo dneve & noči brez pause. To zato, ker so mi

glasbeni remixi, z zvoki narave všečni. Z isochronic tones/pulses bolj "polni".

V lossless formatih, oz. v lossy audio formatih ustreznih kompresij mp3, ogg, ..., kar se bitrate, frekvence/kHz; kvalitete akustike tiče. -)

Za preklop možganov v stanje med budnostjo & spanjem sem svoj čas uporabljal višjo stopnjo avtogenega treninga & yogo nidro [modificirano za hiter preklop, prilagojen svojim potrebam & osebnosti], zdaj zadostuje že relax pri odprtih očeh [zdaj to že večinoma normalno konstantno stanje pri meni] za preklop v alpha stanje.

Pri zaprtih očeh se to stanje relaksacije poglobi samo od sebe b.p.

Stranski učinek mi je anestezija do neke mere [cigarete tleče na primer ne čutim na roki, v kolikor se pri odprtih

očeh globje sprostim in emocionalno vživim v izbrano slikovno predstavo & samosugestijo [afirmacijo].

Pa še kaj bi se našlo pod "stranskimi učinki".

Preklop v "budno stanje relaksacije & osredotočene Pozornosti": "Med spanjem in budnostjo". Katero je osnova za "urjenje v doseganju" LD, AP. Se mi zdi, da je "relativno enostavno & hitro" doseči s katero od taktilnih [drugih] tehnik avtohipnotskih, modificiranih osebnosti posameznika

[na primer avtohipnotska indukcija taktilna: z levo roko pod grlom, na zgornjem delu prsnega koša, desno roko na hari na plexus solarisu [ali popku, hari (2 - 3 prste pod popkom)] z ustrezno

slikovno predstavo/predstavami, samosugestijo/samosugestijami... Leže na hrbtu, pri zaprtih očeh [več o tem v Visoki Šoli Hipnoze Kurta Teppenweinerja, Hipnozi - Teorija i Praksa, dr. Tihomirja Kojića, literatura drugih avtorjev].

Gre seveda zgolj za eno od "n - števila" praks, katere to osnovo, preklop možganov & telesa za LD, AP izurjenemu skozi čas omogočajo:

Lucid Dreaming/Induction Techniques

http://en.wikibooks.org/wiki/Lucid_Dreamin...tion_Techniques

Lucid dream

http://en.wikipedia.org/wiki/Lucid_dreaming

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Hvala Ti za odgovore in stimulativna vprašanja :) Ce ne bom vse odgovoril , pa v soboto.

Binaurne zvoke poslusam z slušalkami, drugace ce leva in desna stran mozganov zazna obe frekvenci potem ni efekta saj ne stimuliras medsebojno sodelovanje obeh mozganskih prekatov (zdej berem naprej, pa vidim da itak da to ti vse že veš ). Z navadnimi iz Mp-3 slusalkami se enostavna izoliram od zunanjih zvokov. Žične slušalke imajo zelo malo skodljivega magnetnega polja, pravzaprav lahko el.tok celo stimulira cirkulacijo v ušesih (mobitel daleč bolj), zaradi cesar -teoretično - bolje slišiš :) Mel sem neki cajta eno verzijo BW generatorja, ampak so mi najboljsi mp-3 -ji ze narejeni z kako hipno, ali nature musko in v ozadju alfa delta theta frekvence.

Isothronic pulses ne poznam.

Mel bi kr nekaj vprasanj zate oz. za izmenjavo informacij.

Drugac pa sem tudi sam skombiniral eno sistematiko dela za LS in AP. Izdelal pa sem tudi timer za Reality Check - oblika daljinca za avto, programiraš ga pa po 5 minut (do 250) . Lahko bi se tudi uporabil za to da te v trenutku globokega spanca vrne v stanje sanjivosti, takrat pa se že začne prebujati zavestnost, ob še spečem telesu.

...pišem še... LP

Dobi se kak hipno, nature zvok/zvoke, glasbo. Katera komu sede.

Nekaterim sede pure/čisti ton/zvok izbrane frekvence/frekvenc brez zvočnega/glasbenega ozadja.

[za background/zvočno ozadje meni sede soft valovanje morja, soft žuborenje potočka, soft monotoni ritem šamanskih, woodu, bobnov/bobnanja. Včasih tudi "trance drumming", ...

V kombinaciji z večernim/ali dnevnim [v backgroundu slišnim] petjem škržatov [ali čričkov], soft prasketanjem tabornega ognja, ...]. V ta selfremix sound/glasbeni background dodam/remiksam željene frekvence: http://lunarsight.com/freq.htm

[binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses]. Sam uporabljam izključno samo še isochronic tones/pulses [mi najbolj sedejo].

Softwearska orodja [pogosto uporabljena]:

BrainWave Generator/BWG [binaural beat, monoural]: http://www.bwgen.com/index.htm

Neuro-Programmer 2/NP2 [binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses]

http://www.transparentcorp.com/products/

Sharm 2.6.1 [binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses].

http://www.softpedia.com/get/Others/Home-E...ion/SHARM.shtml

Sam uporabljam NP2 [prej bil v rabi BWG].

V BWG se lahko uvaža/importira max. 50MB velike audio datoteke v wav formatu.

Zame neuporabno.

V NP2 se lahko uvozi/importira datoteko poljubno veliko v wav, mp3 formatu [glasbeni album z več audio datotekam se izlušči/zripa iz CDja kot eno samo datoteko] in uvozi v NP2. Jo nastavi za glasbeno ozadje na željeni/željenih frekvencah. In se jo remixa z binaural, ali monoural, ali isochronic tones/pulses [isochronic tones/pulses so "headphones-free"; posluša se jih na zvočnike].

V pr., da se izbrane frekvence [binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses] & zvočno/glasbeno ozadje remiksa, na primer z Acoustica MP3 Audio Mixerjem. Se audio zvočnega/glasbenega ozadja ne more nastavit na željene frekvence [učinek je < kot, če se to naredi z namenskim NP2, ...]. Z Audacity, drugim softwearjem se pa še nisem "poigraval" v zvezi s tem.

Več o binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses, ... v temule topiku:

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;p=1055460174

 

Spremenjena Stanja Zavesti

[s priročnikom za prakticiranje izventelesnih izkušenj in zavestnega sanjanja]

http://www.manicasandi.com/sandi/knjiga.html

 

Članki: Lucidno Sanjanje, Spremenjena Stanja Zavesti, Zavestno Sanjanje

http://www.manicasandi.com/sandi/public.html

 

Astralna Projekcija

http://www.4shared.com/file/67909189/b8f2f...nik_-_GEON.html

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Dobi se kak hipno, nature zvok/zvoke, glasbo. Katera komu sede.

Nekaterim sede pure/čisti ton/zvok izbrane frekvence/frekvenc brez zvočnega/glasbenega ozadja.

[za background/zvočno ozadje meni sede soft valovanje morja, soft žuborenje potočka, soft monotoni ritem šamanskih, woodu, bobnov/bobnanja. Včasih tudi "trance drumming", ...

V kombinaciji z večernim/ali dnevnim [v backgroundu slišnim] petjem škržatov [ali čričkov], soft prasketanjem tabornega ognja, ...]. V ta selfremix sound/glasbeni background dodam/remiksam željene frekvence: http://lunarsight.com/freq.htm

[binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses]. Sam uporabljam izključno samo še isochronic tones/pulses [mi najbolj sedejo].

Softwearska orodja [pogosto uporabljena]:

BrainWave Generator/BWG [binaural beat, monoural]: http://www.bwgen.com/index.htm

Neuro-Programmer 2/NP2 [binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses]

http://www.transparentcorp.com/products/

Sharm 2.6.1 [binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses].

http://www.softpedia.com/get/Others/Home-E...ion/SHARM.shtml

Sam uporabljam NP2 [prej bil v rabi BWG].

V BWG se lahko uvaža/importira max. 50MB velike audio datoteke v wav formatu.

Zame neuporabno.

V NP2 se lahko uvozi/importira datoteko poljubno veliko v wav, mp3 formatu [glasbeni album z več audio datotekam se izlušči/zripa iz CDja kot eno samo datoteko] in uvozi v NP2. Jo nastavi za glasbeno ozadje na željeni/željenih frekvencah. In se jo remixa z binaural, ali monoural, ali isochronic tones/pulses [isochronic tones/pulses so "headphones-free"; posluša se jih na zvočnike].

V pr., da se izbrane frekvence [binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses] & zvočno/glasbeno ozadje remiksa, na primer z Acoustica MP3 Audio Mixerjem. Se audio zvočnega/glasbenega ozadja ne more nastavit na željene frekvence [učinek je < kot, če se to naredi z namenskim NP2, ...]. Z Audacity, drugim softwearjem se pa še nisem "poigraval" v zvezi s tem.

Več o binaural beat, monoural, isochronic tones/pulses, ... v temule topiku:

http://www.lunin.net/forum/index.php?showt...mp;p=1055460174

 

Spremenjena Stanja Zavesti

[s priročnikom za prakticiranje izventelesnih izkušenj in zavestnega sanjanja]

http://www.manicasandi.com/sandi/knjiga.html

 

Članki: Lucidno Sanjanje, Spremenjena Stanja Zavesti, Zavestno Sanjanje

http://www.manicasandi.com/sandi/public.html

 

Astralna Projekcija

http://www.4shared.com/file/67909189/b8f2f...nik_-_GEON.html

 

 

Thanks, zloudal sem si dol tele zadeve. Drugac, pa sem se tudi jaz vceraj dokopal do PC-ja (bil je zabarikadiran-prenavljam del fleta), pa bom kej nasel zanimivga. Na tem naslovu sem prevedel za znance ki jih to zanima http://www.v-j-enterprises.com/rbastral.html . Robert Bruce je praktik in uporablja dobre prijeme pri LS in AP. Sam imam knjigo Mastering Astral Projection. Snemal sem z Audacity-om afirmacije, autosugestije, psihicki film, z frequencami in musko v ozadju, kar se pokaze za efikasno.

Link to comment
Deli na socialnih omrežjih

Pridruži se debati

Objaviš lahko takoj in se registriraš kasneje. Če si član, se prijavi in objavi pod svojim računom.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Dodaj komentar...

×   Prilepil/a si oblikovano vsebino..   Odstrani oblikovanje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Tvoja prejšnja vsebina je povrnjena.   Izprazni urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...



  • Včlani se

    Postani član LN Foruma in se pridruži naši skupnosti.

  • Zadnji obiskovalci

    • Noben član si ne ogleduje te strani.
×
×
  • Objavi novo...