Come Goddesses of fire and water
Goddesses of earth and air
Give your blessings to this altar
Give a listen to our prayers
...
At the gate of dawn I stand,
Hecate, on either hand,
Guard me with your magic power,
Guide me through the crossroads hour
From the beauty of the night
To the glory of the light
Words of Power
May the circle never be broken
May the earth always be whole
May the rattle ever be shaken
May Hecate live in my soul.
Tole bo moj mali kotiček z zanimivimi temami in članki na temo magije.
Definicija magije:
Crowleyeva je zelo splošna, mogoče malo preveč:
"Magick is the science and art of causing change to occur in conformity to will"
zato pa je naslednja definicija toliko bolj sporočilna:
"Magick is the art and science of focusing your will and emotions to effect change in the world around you and the world within you."
Zakaj K ?:
Razlika med magick in magic je v črki k, ki jo je uvedel (kdo drug)
http://www.mmjp.or.jp/aka/alex/artimage/holyfirekundalini.gif
Kundalini
"Kundalini'' is an ancient Sanskrit word derived from the roots kund, which means to burn, and kunda, which means coiling like a serpent. A coiled female serpent. The dominant spiritual energy in all human beings, that is awakened by the Guru, through shaktipat initiation. After awakening, this energy is the dynamic force behind meditation. It is an elemental, creative force of the astral body which, like a serpent
Čaaaaaaaaw
Pa sm spet nazaj=) dolg me ni blo, a, a.... mela čis preveč dela s temi zaobljubami (s tem namigujem na svoj daaaljni zadnji blog, 30.12.) Ah, ubistvu je vse spet po starem. Kot zmeri.
Samo da tokrat bom spet mal pojamrala To pač znamo Tokrat bi rabla enga iiibr dobrga svetovalca=)
Sj veste, kje se ponavad zatakne ... ljubezen. Kaj pa druzga... Ah, kaj bi brez nje ... Mene vprašte Dejansko sm že cel lajf več al mn sama ... Ok mam frende, mam clo best frendico (ta mora
No tehtnica je danes pokazala 1 kg manj, se pravi še 7 jih imam pred sabo. Mislim, da na teden zgubim okrog kg, kar je super. Zavedam se, da zdaj ko jem 5x na dan in telovadim ne izgubljam mišic ampak maščobe.
Mi je pa všeč, da če kdaj pojem košček čokolade ne čutim krivde, kot se mi je včasih dogajalo!
7kg- 7 tednov-10 tednov, glih do morja bo!
Dons grem k tašči na kosilo , pa v Kranj na en kafe, da vidim, če je res zame.
Mesec in pol sem rabil za nov zapis. Vmes se mi je ogromno zgodilo. Dekle iz prejšnjega zapisa se je zasidrala v meni in mojem življenju. Žal od obljubljenega sprehoda ni bilo nič, ker se je odselila iz Lj, šolanje nadaljuje v Kopru, je pa prejšnji teden prišla na obisk, k meni .
Punca ima hude težave s svojim življenjem in glavo, raztrgana med željami, možnostimi in (lastnimi) omejitvami. Na trenutke se mi zdi da si bom s to vezo nakopal še več težav in frustracij, ampak si je želim, želim
Zeleni mož je arhetipska figura,ki se je pojavljala v mnogih kulturah v zadnjih tisoč letih.Najdemo ga lahko v stari Grčiji,Rimu,Egiptu in keltski tradiciji pod različnimi imeni.Green man predstavlja drugi pol matere narave,tistega,ki vodi vse kar raste,ustvarjalno moč in ljubimca ženskega principa.Ta zeleni možic predstavlja ponovno rojstvo in regeneracijo.Je Pan,poganski bog gozdov,duh ki se nahaja v vsaki celici ljudi,živali in rastlin.Kelti vidijo v njem moč,rodovitnost,možatost in magično s
http://www.nogomania.net/matjaz/chaos1.png
Chaos Magick is a relatively new form of ritual and empty-handed magic, utilizing paradigm shifting and inhibitory or excitatory states of consciousness, called "gnosis," not limited to but including meditation, chanting, spinning, dancing, drug use, pain or orgasm.
Practitioners hold that they can shape reality using this form of magic.
LINKS
http://www.chaosmatrix.org/
Kaj naj rečem, naslov pove že itak vse. Nahajam se v obdobju preizkušenj. Vse več jih je in na vseh področjih. Držim se, enkrat sem podlegla, pa se mi je že isti dan maščevalo ... Huje kot bi si mislila. No, nč groznega, nč bat.
To naj bi spadalo k poti duševnega razvoja. Občasno verjamem, občasno pa mislim, da je pač takšno življenjsko obdobje. A če je prvo, ne smem popustiti. In sedaj nove in nove in hujše in težje in ... Ko se dogaja, včasih kar pozabim, da gre za to in šele, ko je mimo
Oh, kako bi se s kom pogovarjala. Pa ne o cemerkoli, ne o vremenu, ne o cenah bencina, ne o zadnji modi in zadnjih cencah.
Pogovarjala bi se z nekom o bolj zanimivih stvareh, da bi me pogovor toliko prevzel, da bi se v mojih uckih pojavila iskrica. Da bi bila iskrica v oceh sogovornika......pogresam take pogovore, kjer preprosto izmenjujes mnenja o razno raznih stvareh, brez prepirov in mucnih trenutkov tisine, ko ne ves kako bi nadaljeval pogovor.