Še nekaj objav Chamfortovih sodobnikov, ki so bili filozofsko razpoloženi.
RIVAROL
http://ldc.upenn.edu/myl/llog/DeRivarol.jpg
Prikazni imajo dober instinkt - obiskujejo samo tiste, ki verjamejo vanje.
Mnogim bogastvo prinese samo strah, da bi ga izgubili.
Da bi uživali bogastvo bogatinov, bi potrebovali zdrav tek revežev, in da bi uživali kot kralji, bi potrebovali duha podložnikov.
Živimo v času, ko skrivališče nudi večjo varnost kot zakon in nedo
Res je, da rada žvečim. Najraje Winterfresh (ko so pa taaaakooooo sveži), polovičko dražeja. Pa še to mi g. dr. Zobar odsvetuje, saj pravi, da se mi kaj zlahka ponovi izpah oz. zatik oz. karkoliježetistobilo spodnje čeljusti, kot tistega tečnega 1998 ... hnja, sila neprijetno. Ampak brez žvečenja vseeno ne gre. Nak. Če ne žvečim trzam z nogo, trkam s prsti po mizi, se igram z lasmi, rišem rožce, kradem kulije sodelavcem in z njimi izvajam razne akrobatske ročne trike ipd itd etc .. Sicer pa pod
Pa če se še tako degradirajo, se inštitucije (parlamenti, akademije, zavodi) vzdržujejo z inercijo lastne mase in nihče jim nič ne more. Blamaže in škandali se odbijejo od njih kot krogle muškete od krokodilje kože.
V deželi, kjer se vsak trudi biti opažen, mnogi verjamejo, da je boljše biti bankrotiran, kot biti nič.
Filozof gleda na 'položaj v družbi', kot Tatari gledajo na mesta: kot na zapor. Je nekakšen primež, kjer se ideje skrčijo, medtem ko sta duh in duša oropana za širino in raz